Savaitgaliui pranašautas karštis Lietuvą pralenks

liūtys

Jau gana ilgą laiką orų nuobodžiais nepavadinsi, tačiau nuolatinis nepastovumas turbūt trukdo daugeliui. Tokias greitas permainas lemia žemo slėgio sūkuriai. Per visą gegužės mėnesį ir per pirmąsias dešimt birželio dienų aukšto slėgio sritis ties mumis nė karto ilgiau neapsistojo. Temperatūros svyravimai skirtingomis dienomis taip pat dideli, o pajūrį vis dar vėsina neįšilusi Baltija. Ypač kontrastingi ir šios savaitės pabaigos orai.

Ketvirtadienio dieną į Lietuvą vis labiau besiveržiantis karštis savo piką pasieks penktadienį. Šiltoji oro masė, atslinkusi iš pietų ir turinti savyje atogrąžų oro priemaišų, yra gana drėgna. Penktadienio naktį į nemažą Lietuvos dalį ji dar turėtų atnešti stiprokų liūčių su perkūnija. Naktis tvanki, nuo 14 iki 19 laipsnių.

 

Penktadienio dieną trumpi lietūs daugiau galimi Lietuvos šiaurėje ir šiaurės rytuose, kitur debesų mažės. Karščiausia bus pietiniuose rajonuose, iki 31, Vilniuje ir Kaune termometrai rodys 28–30 laipsnių. Kitose Lietuvos dalyse temperatūra tik porą laipsnių žemesnė. Tik Žemaitijoje ir prie jūros ne taip karšta, pajūryje bus apie 22–24 laipsnius.

 

Šeštadienį orų permainas vėl atneš šaltas atmosferos frontas. Iki 7–12 m/s sustiprės pietvakarių, vakarų, vėjas. Ir naktį, ir dieną didesnėje Lietuvos dalyje yra trumpo lietaus su perkūnija tikimybė, liūtys kai kur gali būti smarkios.

 

Naktis dar labai šilta, 14–19ºC, o dieną jau tebus 18–23, tik pietiniuose ir rytiniuose rajonuose dar spės sušilti iki 24–28 laipsnių. Sekmadienis jau visoje Lietuvoje gerokai vėsesnis. Trumpi lietūs galimi daug kur. Dieną tebus 14–19 laipsnių.

 

Sausesnė nusimato kitos savaitės pradžia, gali būti, kad didesnę kitos savaitės dalį mūsų orus taip pat lems saulėta aukšto slėgio sritis. Tačiau anticiklonas turėtų susiformuoti vėsesniame ore, todėl greičiausiai tebus vidutiniškai šilta.

 

{alfa2}