Macas galiausiai traukiasi iš profesionalaus krepšinio

Macas

Dar neseniai „Kalašnikovu“ vadintas, vienas brangiausių Europos gynėju, geriausias Lietuvos snaiperis, 30-is, 193 cm ūgio, Arvydas Macijauskas oficialiai pareiškė, kad traukiasi iš profesionalaus krepšinio. Apie tokį sprendimą krepšininkas jau informavo Lietuvos krepšinio federaciją. Pagrindinė to priežastis – nugaros išvarža.

„Anksčiau apie tai tylėjau, nes turėjau tam priežasčių, bet dėl to ir prasidėjo teismai su Pirėjo komanda, kurie truko beveik dvejus metus.

Išvarža – sena mano problema, ir dėl jos negaliu normaliai sportuoti. Tikrai rimtai rengiausi grįžti į aikštę, bet turėjau priimti nelengvą sprendimą trauktis, nes, abejoju, ar verta operuotis, atlikti reabilitaciją ir į aikštę grįžti tik dar po metų. Jei profesionaliai nežaisiu krepšinio, operacijos nereikės, nes išvarža gyventi man netrukdo“, – tvirtino A.Macijauskas.

 

Apie tai, kad nebetęs karjeros, A.Macijauskas jau informavo ir Lietuvos krepšinio federaciją, nes nebeatvyks į rinktinę, kurioje buvo laukiamas šią vasarą. Pastarąjį mėnesį sportininkas intensyviai treniravosi Majamyje, Floridos valstijoje, JAV. Gynėjas ten numetė nemažai svorio, sutvirtėjo, o raumenys atgavo tonusą. Nepaisant pagerėjusios formos, lietuviui profesionalo karjeros tęsti nebeleido sveikatos problemos. Tiesa, nutolti nuo krepšinio A.Macijauskas neketina. Klaipėdietis svarsto apie trenerio karjerą.

 

Praeityje A.Macijauskas atstovavo Klaipėdos „Neptūno“, Vilniaus „Lietuvos ryto“, Vitorijos „Tau Ceramica“, Naujojo Orleano „Hornets“ bei Pirėjo „Olympiacos“ komandoms. Su paskutiniąja Macas išsiskyrė būtent dėl jo ramybėje nepaliekančių traumų. Daugiau nei metus trukęs bylinėjimasis teismuose baigėsi graikų pergale.

Per savo karjerą A.Macijauskas du sykius tapo LKL čempionu, po kartą triumfavo NEBL, Ispanijos taurės turnyruose. 2003 m. „Kalašnikovas“ džiaugėsi Senojo žemyno pirmenybių auksu.

A.Macijauskas oficialiai nerungtyniavo nuo 2008-ųjų balandžio. 

{krepsinis2}

{diena2}