Šiemet ketinama išasfaltuoti kelią tik į Dagius

Šiandien, Mažeikių rajono savivaldybės salėje surengtoje spaudos konferencijoje buvo aptarta dabartinė situacija dėl Regiono kelių priežiūros ir žvyrkelių asfaltavimo programos vykdymo. Konferencijoje dalyvavo Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa ir VĮ Telšių regiono keliai direktoriaus pavaduotojas Stasys Armalis, kurių iniciatyva ir įvyko ši spaudos konferencija, nes planuoti kelio darbai nevyksta taip sklandžiai kaip norėtųsi.

„Žvyrkelių asfaltavimo programos darbai jau pradėti vykdyti gana senai, nuo 1999 metų, ir praktiškai daug žvyrkelių kelių rajone jau yra išasfaltuotų, tačiau šiandien yra sustoję darbai, kurie buvo planuoti 2008-2010 metais. Dėl to, Mažeikių rajono savivaldybė sulaukė labai daug gyventojų klausimų, būtent dėl šių sustojusių darbų“, – kalbėjo A. Žiulpa.

 

Vedėjas pabrėžė ir akcentavo, kad šie darbai nėra priklausomi nuo Mažeikių savivaldybės, kadangi, tai yra regioniniai keliai, už kuriuos yra atsakinga VĮ „Telšių regiono keliai“, kurie ir vykdo žvyrkelių asfaltavimo programą.

 

Kaip informavo VĮ Telšių regiono keliai direktoriaus pavaduotojas Stasys Armalis, pagal programą, 2008-2010 metais turėjo būti pradėti asfaltavimo darbai kelio ruože į Dagius, Leckavą, o taip pat ir kelias Židikai-Pikeliai. Tačiau paskutiniu metu darbai vyksta tik kelyje į Dagius. Kiti du kelio ruožai, kurie labai svarbūs Mažeikių rajonui stovi mirties taške ir nelabai aišku kada iš jo pajudės. 

 

Tačiau S. Armalis įsitikinęs, kad mažeikiškiai labai liūdėti neturėtų, nes žvyrkelių asfaltavimo programa praktiškai visa yra išpildyta, o iki visiško užbaigimo tetrūksta tik šių dviejų objektų, kuriuos užbaigti trukdo visą šalį sukaustęs sunkmetis.

 

Paklaustas kada vis dėlto darbai pajudės iš sąstingio, VĮ Telšių regiono keliai direktoriaus pavaduotojas atsakyti negalėjo, nes pasak jo, tai priklauso ne nuo jų, o nuo Susisiekimo Ministerijos ir Lietuvos Kelių Direkcijos.

 

Iš tiesų, visi žvyrkelio asfaltavimo darbai turėjo užtrukti iki 2015 metų ir Mažeikių rajone turėjo likti 30% žvyruotos kelio dangos. Šiai dienai, mūsų rajone neasfaltuotų kelių yra 33,5%, t.y., išasfaltuoti dar liko apie 13,5 kilometro žvyrkelio.

 

Tačiau numatyti asfaltavimo darbai kelio ruožuose į Leckavą ir į Pikelius, lieka prioritetiniais objektais, ir kai tik bus gautas finansavimas, šie keliais bus tvarkomi pirmumo teisėmis.

 

{parasas}