Rietavo miške auga rekordinė trisdešimties kamienų liepa

 

Lietuvos miškų lankytinų vietų sąrašas pasipildė rekordine liepa, kuri susidaro iš trijų dešimčių kamienų. Žadvainų girininkijoje (Rietavo urėdija) augantį išskirtinį medį neseniai visai Lietuvai atskleidė netoli savo namų ją prižiūrintis Petras Turskis.

„Liepos skersmuo pusantro metro aukštyje yra beveik devyni metrai (8 m 80 cm). Nesu tikras, kad tai rekordas, bet tokio skersmens liepos, turinčios tiek kamienų, Lietuvoje nežinau“ , – sakė rekordinį medį prižiūrintis Petras Turskis.

Oficialaus patvirtinimo apie rekordo pasiekimą privataus miško savininkas teigė dar neturįs. Gamtos paminklą šeimininkas nori pavadinti savo senelio Petro „Girinio“ vardu.

 

Apie aštuoniasdešimt metų privačiame miške augantis medis šeimininko teigimu jau yra sulaukęs turistų dėmesio.

„Keletą kartų buvau suorganizavęs ekskursijas savo pažįstamiems, o vėliau patys žmonės surasdavo šią vietą per savo pažįstamus. Kol kas žmonių dar mažai, nes nedaug apie ją kas žino“ , – sakė P.Turskis.

 

Privačių miškų savininkų asociacijos (PMSA) vadovas Rytis Kuliešis sako, kad tokie unikalūs gamtos paminklai gali ir turi tapti turistų traukos centrais: „Geriausias būdas parodyti, kad mišką reikia tausoti ir saugoti – parodyti, koks jis gali būti įdomus“.

 

www.atn.lt