Degalų kainos šiandien pasiekė naują šių metų šalies rekordą

Dyzelinas ir benzinas Lietuvos degalinėse toliau brangsta. Antradienį degalų kainos pasiekė naują šių metų šalies rekordą – litras benzino kainavo 4,22 lito, litras dyzelino – 3,63 lito. Tokias degalų kainas antradienio rytą nustatė vieną didžiausių degalinių tinklų šalyje valdanti bendrovė „Lietuva Statoil”. Kituose didžiųjų degalinių tinkluose benzinas ir dyzelinas antradienį buvo kiek pigesnis. „Lukoil Baltijos” tinkle už litrą populiariausio 95 markės benzino prašoma 4,18 lito, už litrą dyzelino – 3,58 lito, „Orlen Lietuvos” degalinėse – atitinkamai 4,2 lito bei 3,6 lito. Už suskystintų dujų litrą „Statoil” degalinėse antradienį reikėjo mokėti 2,05 lito. „Lukoil” ir „Orlen” litrui dujų nustatė 2,04 lito kainą.

Dyzelinas ir benzinas antradienį, palyginti su praėjusiu penktadieniu, kai buvo pirmą kartą šiemet užfiksuotas degalų kainų rekordas, „Statoil” tinkle pabrango po 2 centus už litrą, „Lukoil” bei „Orlen” tinkuose – po 3 centus už litrą.
Suskystintas dujas „Statoil” atpigino 1 centu, kiti du tinklai suskystintų dujų kainų nekeitė.

 

Vis brangstančiais degalais susidomėjo ir Vyriausybė, ir Konkurencijos taryba, šiuo metu atliekanti tyrimą, ar degalais prekiaujančios įmonės galėjo susitarti dėl degalų kainų ir taip pažeisti Konkurencijos įstatymo nuostatas, draudžiančias konkurenciją ribojančius susitarimus. Tarybos pareigūnai kovo mėnesį patikrino naftos koncerną „Orlen Lietuva” ir jam priklausančio degalinių tinklo valdytoją bendrovę „Ventus-Nafta”, taip pat degalų prekybos įmones „Lietuva Statoil” bei „Lukoil Baltija”.

Degalų pardavėjai tvirtina, jog kainos pakilo, nes nuo šių metų panaikinta akcizo lengvata į degalus maišomam biokurui, pabrango nafta.

Brangstančiais degalais nepatenkinti prieš savaitę, vairuotojai degalinėse surengė protesto akciją, per kurią Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje bei Marijampolėje protestuotojai pylėsi degalų už 1 litą, taip buvo užkimšti Planuojamos ir naujos akcijos.

 

{diena2}