Mažeikiuose taip pat prasidėjo potvynis (Foto)

Kovo 22 d., pirmadienį, Mažeikių rajono savivaldybės vicemeras Jonas Siminkevičius, Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis ir vyriausiasis specialistas civilinei saugai Antanas Murauskas apžiūrėjo rajone esančias užtvankas, įvertino situaciją dėl pakilusio vandens lygio.

Seniūnijos ir ugniagesiai-gelbėtojai šiomis dienomis gauna nemažai pavienių gyventojų pranešimų apie patvinusius rūsius, užlietus kelius. Aplankius įvairias rajono vietas, paaiškėjo, jog sudėtingiausia situacija šiuo metu yra sodų bendrijoje „Linelis“ (Tirkšlių sen.), kur Ventos upės vandenys apsėmė 14 namų, iš jų – trijuose žmonės gyvena nuolat.

 
Vakar „Linelyje“ dirbo Mažeikių ugniagesių-gelbėtojų komanda. Gelbėtojai valtimi susisiekė su apsemtuose namuose gyvenančiais žmonėmis, apklausė, kokios reikia pagalbos.

 

 

Žiogaičių (Laižuvos sen.) kaime iš laukų į daubą sutekėjęs vanduo užliejo tris sodybas, iš kurių vienoje apsemtas gyvenamasis namas ir ūkiniai pastatai. Panaši situacija ir Pikelių (Židikų sen.) kaime. Čia apsemtas įvažiavimo į sodybą kelias. Sedos mieste išsiliejusi Varduvos upė, tačiau gyventojams kol kas  pavojaus nėra.

Situacija kasdien keičiasi, tad žmonėms patariama būti budriems. Ypač dėmesingi turėtų būtų žemupiuose gyvenantys žmonės. Jiems patariama nuolat su savimi turėti mobilaus ryšio telefoną.

 

  

Savivaldybės specialistas civilinei saugai A. Murauskas primena, kad atsitikus nelaimei reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 8 676 43653.  Specialistas prašo gyventojų atkreipti dėmesį, kur galima patiems prakasti griovį ir nuleisti vandenį, išvalyti užsikišusias pralaidas.

 

{mazeikiai}

{parasas}