Vyriausybė: kad nedarbas mažėtų, darbuotojams reikia palikti mažiau teisių

Leisti visus darbuotojus įdarbinti laikinai, iki vienerių metų. Leisti darbuotojams su darbdaviais sutarti dirbti viršvalandžius, iki 4 val. per dieną. Sutrumpinti įspėjimo atleidžiamiems darbuotojams terminą iki dviejų mėnesių. Taip keisti darbo tvarką Vyriausybė siūlys profsąjungoms, nuspręsta šiandien, kovo 22 d..

Anot premjero Andriaus Kubiliaus, jei apsaugos darbuotojams ir jų darbo laikui liks tokios pat griežtos, kaip dabar, tai darbdaviai krizės metu bijos juos samdyti.

„Be tokių priemonių tikėtis, kad verslas drįstų šitomis sudėtingomis aplinkybėmis, pvz., priimti naujus darbuotojus kad ir terminuotam darbui, tikrai būtų sudėtinga“, – tikino premjeras.

Pagal Vyriausybės planą terminuotas darbo sutartis būtų galima sudaryti visoms profesijoms, pvz., kasininkėms samdyti. Viršvalandžiai būtų ribojami iki 4 val. per dieną, bet ne daugiau kaip 120 val. per metus. Laikotarpis, kiek reikia įspėti prieš atleidžiant iš darbo, trumpėtų nuo 6 mėn. šiuo metu iki 2 mėnesių.

Vadinamajame Nacionaliniame sutarime Vyriausybė su profsąjungomis yra sutarusi, kad be jų pritarimo Darbo kodekso šiais metais nekeis. Vyriausybė taip pat nusprendė iki liepos parengti planą, kaip Darbo birža galėtų bendradarbiauti su privačiais įdarbintojais.

 

{alfa2}