Deklaravimą atitolino klaidos (Papildyta)

Masinio pajamų deklaravimo startas šiemet vėluoja jau beveik dvi savaites, nes Mokesčių inspekcija vis dar nepateikė preliminarių elektroninių gyventojų pajamų deklaracijų. Šios institucijos atstovai teisinasi, kad vis dar negavo visų reikiamų duomenų iš darbdavių, bankų, draudimo kompanijų ir kitų įstaigų. Be to, šiemet pateikiant duomenis daroma daug klaidų. Tvirtinama, kad preliminarios deklaracijos bus suformuotos šios savaitės pabaigoje, vėliausiai – kitos pradžioje.

Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotojo Gedimino Vyšniauskio, kitą savaitę, kovo 23 dieną, daugumai Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojų bus suformuotos preliminariosios metinės gyventojų pajamų deklaracijos.

Pernai preliminarias elektronines deklaracijas Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pristatė kovo 4-ąją. Tačiau  šiemet analizuojant darbdavių bei kitų trečiųjų šaltinių (bankų, draudimo kompanijų, aukštųjų mokyklų ir t. t.) pateiktą informaciją apie gyventojų pajamas ir išlaidas, aptikta nemažai klaidų.

Dažniausiai nurodomas neteisingas savivaldybės kodas, A klasės kodas, neteisingas mokesčio tarifas. Taip pat dažnai nurodomos netikslios gyventojo koordinatės – gyventojo vardas ar pavardė nesutampa su nurodytu asmens kodu, įrašyti neatpažinti asmens kodai, deklaruota savivaldybė nesutampa su registravimo vietos savivaldybe ir kt.

Taip pat, apie 10 procentų darbdavių iki šiol visai nėra pateikę informacijos apie darbuotojų pajamas.

Mokesčių inspekcija tvirtina, kad dėl sunkmečio pinigų grąžinimas nevėluos. Nors įstatymas ir numato, kad permoka mokesčių mokėtojui turi būti grąžinama iki šių metų liepos 31 dienos, tačiau, kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet, mokesčių mokėtojams, pateikusiems teisingai užpildytas deklaracijas elektroniniu būdu, permoką, įvertinus įplaukas į valstybės biudžetą, bus siekiama pervesti anksčiau.

 

{balsas2}