Kovo 11-ąją būtina iškelti valstybinę vėliavą

Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai primena, kad pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo įstatymą Lietuvos valstybės vėliava ant valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, gyvenamųjų namų turi būti iškelta nuo 7 iki 22 val. valstybinių švenčių dienomis. Be to, viešųjų renginių proga, fiziniai ir juridiniai asmenys gali savo nuožiūra naudoti (kelti, statyti) Lietuvos valstybės vėliavą ir (arba) vėliavėles, laikydamiesi Lietuvos Respublikos valstybinės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme nurodytų vėliavų naudojimo principų ir tik taip, kad nebūtų parodyta nepagarba šioms vėliavoms.               

Susitikimų su gyventojais metu, pareigūnai aiškins jiems vėliavos iškėlimo pareigą ir atsakomybę už vėliavos kėlimo tvarkos pažeidimus. Apie tai taip pat bus priminta seniūnams ir įmonių savininkams. Kovo 11 d. patruliuojantiems pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį ir fiksuoti tokius pažeidimus.

Primename, kad Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 188 (1) straipsnyje už tokius pažeidimus atsakomybė numatyta ir valstybės bei savivaldybių, įmonių, organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą.

Toks pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dešimties iki trisdešimties litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo trisdešimties iki šešiasdešimties litų.

 

{parasas}