Vaikai bus skatinami valgyti daugiau vaisių ir daržovių

VTV.LT

 Žemės ūkio ministerija informuoja, kad pradedama vykdyti nauja Europos Sąjungos programa, pagal kurią pradinių klasių mokiniams mokyklose bus nemokamai skiriama vaisių ir daržovių. Šia programa norima paskatinti vaikus tinkamai maitintis, nes vaikystėje įgyti įpročiai dažniausiai išlieka nepakitę – daug vaisių bei daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai.

Apskaičiuota, kad Europos Sąjungoje 22 mln. vaikų turi antsvorį, iš jų daugiau kaip 5 mln. yra nutukę. Sveika mityba gali tapti svarbia priemone užtikrinant, kad mažėtų nutukusių žmonių ir jiems gresiančių rimtų sveikatos problemų.

 

Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 gramų. Lietuvoje ši norma tesiekia 260 gramų. Kadangi mūsų šalyje nebuvo atlikti tyrimai apie vaikų suvartojamus vaisius ir daržoves, galima remtis ES finansuojamo Pro-Children projekto, atlikto keliose ES valstybėse, duomenimis – tik 17,6 proc. 11 metų vaikų pasiekia rekomenduotiną 400 gramų per dieną normą.

 

Žemės ūkio ministerija tikisi, kad įgyvendinant programą Lietuvos vaikai išmoks vertinti vaisius ir daržoves bei įgys supratimą apie jų teigiamą poveikį sveikatai.