Akys pasiilgo ryškiaspalvių žiedų

Kadaise tulpėmis džiaugdavomės tik kovo pradžioje, o dabar šios svogūninės gėlės šiltnamiuose pražydinamos, kada tik pageidauja rinka. Paklausa pradeda augti jau vasarį, o didžiausia būna atėjus Motinos dienai.

Ir skintos, ir vazonėliuose

Svogūninės gėlės yra vienos mėgstamiausių pavasarinių gėlių. Jos traukia akį gaiviomis spalvomis, primena artėjantį pavasarį. Šiuo metų laiku kasmet parduodama vis daugiau skintų žiedų bei vazonėlyje žydinčių gėlių: tulpių, narcizų, krokų, hiacintų. Be abejo, prie šių augalų populiarumo prisideda prieinama kaina.

Labiausiai gėlės perkamos įvairiomis progomis, pradedant šv. Valentino diena. Kur kas daugiau jų bus parduota Kovo 8-osios išvakarėse, taip pat per šv. Velykas – jau tapo tradicija šventinį stalą puošti ne tik margučiais bei žalumynais, bet ir kuk liais gyvais žiedais. Tačiau daugiausia pražydintų svogūninių gėlių nuperkama per Motinos dieną.

 

Tulpės vis dar populiariausios

Tulpės ir šiandien pavasarį išlieka perkamiausios, juk Moters dieną tulpių žiedus vyrai teikia ne tik savo išrinktosioms, bet ir bendradarbėms. Reikia pažymėti, kad tulpių asortimentas labai pasikeitęs nuo sovietinių laikų, todėl gėlininkai, stengdamiesi žengti koja kojon su pirkėjų skoniu, kasmet pasiūlo įvairių naujų veislių gėlių. Tiesa, rinkos įnorius nuspėti nėra lengva, todėl tulpės naujesnės formos ar atspalvio žiedais kai kada auginamos tik vieną sezoną.

 

Kad ilgiau žydėtų

Norėdami kuo ilgiau džiaugtis žiedais, žmonės renkasi vazonėliuose žydinčias svogūnines gėles. Gėlininkai pataria jas laikyti ne per šiltai, geriausia – apie 15 laipsnių temperatūros patalpoje. Tulpės mėgsta drėgmę, todėl reikėtų nepagailėti vandens. Tręšti pražydintų gėlių neverta – augintojai tuo pasirūpino iš anksto.

Vėsokame kambaryje laikomas augalas gali džiuginti apie mėnesį.

 

{valstietis2}