Rusai jau žino, kas valdys „Orlen Lietuvą“

Rusijos valdžia jau žino, kuri šios šalies kompanija valdys kol kas lenkams priklausančią Mažeikių naftos perdirbimo įmonę. Tačiau detalių neatskleidžia, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Kalbos, kad Lenkijos koncernui „PKN Orlen“ priklausanti bendrovė „Orlen Lietuva“ (buvusi „Mažeikių nafta“) netrukus pereis į rusų rankas, jau kurį laiką netyla Lenkijoje, Rusijoje ir Lietuvoje.

Alyvos į ugnį šliūkštelėjo ir Rusijos premjero Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Jis Rusijos verslo dienraščiui „RBK Daily“ pareiškė, kad „Orlen Lietuvos“ pirkėjas jau žinomas, tačiau atsisakė atskleisti jo pavadinimą. Tuo tarpu patys Rusijos naftos milžinai bent jau viešai nerodo didelio susidomėjimo Lietuvos bendrove.

 

Pasak „Lietuvos ryto“, kompanija „Lukoil“, kuri 2006 metais tiesė rankas į Mažeikius, dabar skelbia, kad Lietuvos įmonė jai buvo įdomi prieš kelerius metus, kol „Lukoil“ neturėjo bendrovių Nyderlanduose bei Italijoje. Esą dabar situacija pasikeitusi, daug kas priklausytų nuo pasiūlytų sandorio sąlygų. TNK-BP, „Surgutneftegaz“ ir „Rosneft“ nurodo, kad domisi visomis Europoje parduodamomis bendrovėmis.

 

Investicijų kompanijos „Troika dialog“ analitikas Valerijus Nesterovas nurodo ir priežastį, dėl kurios Rusijos bendrovės nedega dideliu noru investuoti į Mažeikius. Lenkai, valdydami „Orlen Lietuvą“, nesugebėjo išspręsti su naftos tiekimu susijusių problemų. Šios bėdos prislėgtų naujųjų savininkų pečius, o kada atsipirktų investicijos – neaišku. V. Nesterovo manymu, realiausios pretendentės įsigyti „Orlen Lietuvą“ – valstybei priklausanti „Rosneft“ ir su šia kompanija siejama „Surgutneftegaz“.

 

{alfa2}