Ledo skulptūrų parkas Plateliuose

Vasario 7 d., sekmadienį, Plateliuose ant  ežero, pirmą kartą įvyko ledo skulptūrų parko atidarymas. Tokia žiemos pramoga sudomino net dvylika skulptorių. Visą savaitę ledo skulptūras kūrė Donatas Mockus, Mantas Mockus, Šarūnas Stirbys, Simonas Šidlauskas, Liutauras Griežė, Artūras Burneika, Andrius Sideravičius, Paulius Stanina, Tautvilas Povilionis, Pijus Česiūnas, Gintaras Česiūnas, Lukas Šiurpšinskas.

Iš ežero išpjautų ledo kubelių, sudėtų vienas ant kito ir aplietų vandeniu (tik tada ledas tampa vienalytis), skulptoriai išgavo norimas skulptūras, kurios dabar puikuojasi pirmajame ledo skupltūrų parke, Plateliuose. Visa ši žiemiška idėja, kurią pagaliau, dėl palankios žiemos, buvo galima įgyvendinti realiai – priklauso verslininkui Albinui Klimui.

 

Toks netikėtas žiemiškas menas pritraukė gausybę susidomėjusių žmonių. Iki pietų Plateliuose šurmuliavo neregėtas būrys žmonių, kurie tokiu metų laiku mažai tikėtini. Būriai smalsuolių traukė ant Platelių ežero, kad galėtų ne tik pasigrožėti ledo skulptūromis, bet jas paliest, nusifotografuoti šalia jų ir ant jų. 

 

Specialiai sukurtoje ledo čiuožykloje vaikai galėjo pasijusti tarsi ledo karalystėje.

 

Visus, kas dar neturėjo progos ir galimybės sekmadienį nuvažiuoti į Platelius ir pasigrožėti žiemiškomis ledo skulptūromis, siūlome tai padaryti, ir artimiausiu laiku aplankyti pirmąjį ledo skulptūrų parką Žemaitijoje.

  {morfeo 71}