Pasižadėjimai 2010 metams

Balsas.lt

 Nauji metai jau atšvęsti, vėl grįžote į mokymo įstaigas kupini naujos energijos ir šventinių tikslų. Ką šįkart sau pažadėjote? Išmoksite užsienio kalbą, skaitysite daugiau knygų, susirasite naujų draugų? O gal nusprendėte kardinaliai pakeisti visą savo gyvenimą? Taip, metų pradžia yra geras momentas nustatyti tvirtus tikslus. Na… Ir dar geresnis, kad jų nepaisyti.

Vienas, du ir įsisuksite į naujo semestro karštinę. Užvirus mokslams, naujametiniai pasižadėjimai turės palaukti. O vasarai atėjus, iš jūsų planų liks tiek, kiek liks sniego jai atėjus. Tada galvosite: o turėjo juk viskas būti kitaip!

Toks scenarijus jūsų netenkina? Puiku! Tai reiškia, kad esate ambicingas ir užsispyręs jaunuolis. Bet… Kas toliau? Privalote sugalvoti planą, kuris leis išdidžiai pasiekti užsibrėžtų norų. Gerai save pažįstate ir, žinoma, žinote, kokios motyvacinės priemonės padės tikslams siekti. Taigi, jei kruopščiai surašysite pasižadėjimų planą, ateitis priklausys jums!

 

Nuo ko pradėti?

Žingsnis nr. 1: Pirmame lape kuo plačiau aprašykite visus savo tikslus, kuriuos privalote pasiekti per 2010 metus.

Žingsnis nr. 2: Kiekvieną dieną įrašykite, ką padarėte ar padarysite, kad pasiektumėte metinius tikslus.

Žingsnis nr. 3: Neatidėliokite nieko rytdienai. Imkitės veiksmų tuojau pat, kai baigsite skaityti šį straipsnį. Atminkite, atidėliodami darbus kitai dienai, darysite juos visą amžinybę.

Žingsnis nr. 4: Kai užklups tinginystė ar abejonės, nepasiduokite! Prisiminkite, kokie buvote užsidegę metų pradžioje ir paaiškinkite sau, kodėl svarbu įvykdyti savo tikslus.

Žingsnis nr. 5: Už pastebimas pergales apdovanokite save. Pasilepinkite tuo, kas jums patinka: šokoladuku, geru filmu, laisvu savaitgaliu ar pan.

 

Tai tik penki pagrindiniai žingsniai, kurie neabejotinai padės jums pasiekti svajonę. Bet žinokite, – laukia ilgas kelias iki pergalės. Turite pasitelkti visas jėgas ir pradėti veikti. Pamokos, treniruotės, būreliai… Visa tai atima daug laiko ir dar daugiau jūsų energijos. Bet iš kitos pusės, visa tai praplečia horizontą.

 

O jūs juk norite būti išsilavinę ir pasitikintys savimi, tiesa? Kai pagaliau 2010 metų gale išbrauksite paskutinį pasiektą tikslą,  pajausite, kad tikrai buvo verta!

Mydziewczyny.pl, Balsas.lt/Jaunimas