Išpildytos kalėdinės vaikų svajonės

 

 

 

 

Šiandien dvidešimt septyni Mažeikių rajono vaikai iš socialinės rizikos šeimų turės galimybę patikėti Kalėdų stebuklu – Savivaldybės tarybos nariai pavadavo Kalėdų Senelį ir išpildė tų vaikų svajones.  Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis džiaugėsi, kad Tarybos nariai labai noriai palaikė iniciatyvą nors simboliškai nuskaidrinti Kalėdas vaikų, turinčių gana niūrią kasdienybę.

 

„Nuostabu, kad mūsų rajone vykdoma socialinė akcija „Sušildykime sielas“. Tarybos narių troškimas išpildyti vaikų svajones yra šios akcijos dalis. Man labai patinka Budos mintis: „Tūkstančius žvakių galima uždegti vos nuo vienos, ir tai nesumažins žvakės liepsnos. Gerumas niekada nemažėja, kai juo dalijamės“. Manau, kad šiandien mes, dvidešimt septyni Tarybos nariai, labai praturtėjome dalindamiesi savuoju gerumu“, – šypsojosi meras.

 

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto pirmininkas, socialdemokratas Gintautas Šmaižys įsitikinęs, kad kiekvienam žmogui norisi sulaukti dėmesio. O vaikams tai ypač svarbu.

 

„Kuo daugiau tokių pastebėjimų, didesnių ar mažesnių gerų darbų. Uždrauskime sau abejingai praeiti pro nuskriaustą vaiką, gyvenantį nepritekliuje, vienišą žmogų. Labai džiaugiuosi, kad mūsų rajone atsirado iniciatyvių žmonių, subūrusių tiek daug organizacijų vykdyti gerumo akciją. Manau, kad kuo sunkesni laikai, tuo labiau stiprėja solidarumas. Tik visada reikia organizatorių, galinčių sutelkti žmones geriems darbams“, – teigė G. Šmaižys.   

 

Dar lapkričio pabaigoje Tarybos nariams buvo pateiktas sąrašas vaikų iš socialinės rizikos šeimų, jų svajonės ir piešiniai. 10-12 metų vaikų pageidavimai buvo labai įvairūs: nuo spalvotų pieštukų iki kompiuterinių žaidimų ar MP3 grotuvų. Prašyta batukų, žurnalo „Panelė“ prenumeratos, lėlės Barbės… Kiekvienas Tarybos narys išsirinko po vieną vaiką ir įgyvendino jo norą.

 

„Tarybos nariai labai atsakingai vykdė vaikų troškimus, kruopščiai ieškojo dovanų, į svajonių išpildymą žiūrėjo kaip į labai atsakingą užduotį“, –  sakė Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Lina Aliukevičienė.

 

 

Dovanos perduotos seniūnams, kurie jas įteiks vaikams.

Akcijos „Sušildykim sielas“ iniciatyvinė grupė vienija verslininkus, įvairių institucijų atstovus, kurie Advento pradžioje susibūrė ir nusprendė ne tik prieš Kalėdas – stebuklų laukimo metą – bet ir visus ateinančius metus vykdyti gerumo akciją „Sušildykime sielas“. Iniciatorius – akcinė bendrovė „ORLEN Lietuva“. Akcija siekiama gaivinti nuo seno lietuviams taip svarbų bendruomeninį solidarumą, padėti gyvenantiems nepritekliuje, neišgalintiems pasirūpinti savimi.

 

Informacija ir nuotraukos www.mazeikiai.lt

 

www.infomazeikiai.lt