Lietuvos Prezidentė – tarp populiariausių Europos politikų

 Įtakingas Prancūzijos politikos, verslo ir finansų dienraštis „La Tribune” Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę įrašė į populiariausių ES politikų dešimtuką.

Šeštoje vietoje iš 27 atsidūrusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė aplenkė Prancūzijos vadovą Nicolą Sarkozy (9-ta vieta), Jungtinės Karalystės Ministrą Pirmininką Gordoną Browną (21-vieta), Italijos Ministrą Pirmininką Silvio Berlusconi (27-a vieta), taip pat Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos ir daugelio kitų šalių lyderius.

Estijos ir Latvijos premjerai yra 16-oje ir 20-oje vietose.

„La Tribune” įvertino Europos Sąjungos politikoje aktyviausius lyderius. Iš Prezidentų dienraštis įvardino tik du – Lietuvos ir Prancūzijos, visi kiti premjerai.

 

Metų europiečiu tapo šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Švedijos Ministras Pirmininkas Fredrikas Reinfeldtas. Po jo – Liuksemburgo premjeras Žanas – Klodas Junckeris, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, taip pat Danijos ir Suomijos premjerai.

 

Vertinimo komisiją sudarė Briuselyje dirbantys ES šalių politikos apžvalgininkai. Jie aukščiausius šalių politikus įvertino pagal septynis kriterijus, tokius, kaip lyderystės tvirtumas, komandinė dvasia, požiūris į klimato kaitą, šalies finansų valdymas, ES vidaus rinkos taisyklių gerbimas, požiūris į Lisabonos sutartį ir bendras proeuropietiškumas.

 

www.infomazeikiai.lt