Ką daryti, kad variklis žiemą neužšaltų?

Diena.lt

 Ar už lango šviestų kaitri dykumos saulė, ar spigintų stingdantis šaltis – automobilis gali prisitaikyti prie bet kokių oro sąlygų. Svarbiausia, kad jis iš anksto būtų tam paruoštas. Orai išties jau ne vasariški. Sulaukėme ne tik pirmojo šaltuko, bet ir pirmųjų snaigių. Kepurė, pirštinės ir kiti žiemos atributai jau padėti po ranka. Tačiau patys pasiruošę žiemai, nepamirškite pasirūpinti ir savo keturračiu draugu, pataria autobild.lt.

 

Vien tik “apauti” automobilį žieminėmis padangomis – negana. Taip pat pravartu visus skysčius pakeisti žieminiais, patikrinta akumuliatoriaus būklė. Jei to dar nepadarėte – pats metas imtis šių darbų. Tinkamai žiemai paruošta mašina garantuos saugų važiavimą, be to, gera priežiūra prailgins automobilio eksploatacijos laiką.

 

Ar žinote, kad pasenęs blogas akumuliatorius gali užšalti ir net sprogti, o radiatorius, jei jame bus paprasčiausias vanduo, o ne šalčiui atsparus antifrizas, sutrūkinėti. Nemažai vairuotojų savo kailiu yra patyrę, kokie “malonumai” laukia žiemą naudojant vasarinį langų apiplovimo skystį. Todėl bėgte ruošti automobilio žiemai. O jei pats nenorite krapštytis prie mašinos, galite kreiptis į servisą, kurio meistrai tinkamai pasirūpins jūsų automobiliu.

 

Akumuliatorius

Pavojai: žibintai, šildytuvas, radijas ir kiti elektros vartojimo prietaisai įjungti. Jei automobiliu nuvažiuojamas labai trumpas atstumas, generatoriaus galios visiškai įkrauti akumuliatorių gali nebeužtekti. Rezultatas: elektros energijos šaltinis nusilps ir ateis tokia diena, kai dėl “nudususio” akumuliatoriaus nepavyks užvesti variklio. Jeigu akumuliatorius visiškai išsikraus – jį teks išmesti.

 

Ką daryti? Šiuo atveju  padėtų specialus akumuliatoriaus įkroviklis arba ilgesnis važiavimas automobiliu, kad akumuliatorius spėtų tinkamai įsikrauti.
Pravartu turėti: akumuliatoriaus įkrovėją, kuris automobilių reikmenų parduotuvėje kainuoja apie 70 Lt. Taip pat užvedimo laidus (“krokodilai”), kurių kaina – nuo 25 Lt.

 

Akumuliatoriaus įkrovimo lygį privalu tikrinti esant minusinei temperatūrai. Akumuliatoriaus testerį turi kiekvienas servisas.

Užvedimas nuo kito automobilio:

1) raudonas kabelis – neužsivedančio automobilio teigiamas (pliusinis) polius,

2) automobilio-donoro teigiamas (pliusinis) polius,

3) Juodas kabelis jungiamas prie padedančiojo automobilio neigiamo (minusinio) poliaus,

4) kitas juodo kabelio galas – prie neužsivedančio automobilio kėbulo taip, kad jo žnyplės liestųsi prie pliku metalo.

 

Radiatorius

Pavojai: per mažas aušinimo skysčio radiatoriuje kiekis gali grėsti liūdnomis pasekmėmis – gali užšalti aušinimo sistema, o tuomet laukia itin brangiai kainuosiantis variklio remontas. Reikia atminti, kad ir esant pliusinei oro temperatūrai radiatorių nuo korozijos saugo tik antifrizas, o ne paprastas vanduo.

 

Todėl naudoti antifrizą rekomenduojama ištisus metus. Dėmesio, prieš pildami į radiatorių aušinimo skystį, atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodymus: skirtingos sudėties priemonių ar skirtingų gamintojų mišinys gali pakenkti aušinimo skysčio cirkuliacijai.

 

Ką daryti? Aušinimo skysčio testeriu patikrinti skysčio lygį bei jo užšalimo temperatūrą, jei reikia, įpilti koncentruoto antifrizo.

Pravartu turėti: aušinimo skysčio testerį, kainuojantį apie 20 Lt. Koncentruoto antifrizo (užšąlančio esant –40°C) keturių litrų bakelis kainuoja apie 40 Lt.
Saugokite, kad radiatorius neužšaltų: aušinimo skysčio koncentraciją ir jo lygį matuokite atsargiai, kad rezultatai būtų tikslūs. Aušinimo skystyje esančios cheminės priemonės ne tik saugo aušinimo sistemą nuo užšalimo, bet ir nuo korozijos.

 

Langai

Pavojai: jei kiekvieną žiemą į langų valymo sistemą pilamas vasarai skirtas langų apiplovimo skystis, smarkiai rizikuojama, kad ši sistema užšals. Važiuojant didesniu greičiu rizikuojama, kad dėl nešvarių stiklų pablogės matomumas ir kelionė baigsis griovyje. Be to, užšals ir sutrūkinės plastmasinis apiplovimo skysčio rezervuaras bei siurblys.

 

Ką daryti? Vėlų rudenį būtina išpurkšti visą bakelyje esantį vasarinį langų apiplovimo skystį ir pripildyti jį skirtu žiemai. Pakaks įsigyti žieminį langų apiplovimo skystį,  neužšąlantį iki –20°C.

Pravartu turėti: žieminio langų apiplovimo skysčio 4 litrų bakelį, kuris parduotuvėje kainuoja nuo 12 Lt.

 

Ledo gremžimas: užšalusių automobilio langų žiemos rytais geriau negrandyti, juos patartina nupurkšti specialiomis ledą tirpdančiomis priemonėmis.

Patarimas: tiek variklio alyvą, tiek ir langų apiplovimo skystį bei antifrizą geriausia iš anksto nusipirkti prekybos centre ar specializuotoje automobilių reikmenų parduotuvėje. Pirkdami šias priemones degalinėje, už jas gerokai permokėsite.