Jauniausia pandeminio gripo auka bus palaidota šiandien

ATN.LT

 Skirtinguose šalies kampeliuose laidojami gripo pakirsti žmonės. Tarp jų – maži ir jauni. Dar dešimtys ligonių – reanimacijoje. Dėl jų gyvybės tebekovoja medikai.

Neda Norbutaitė – jauniausia pandeminio gripo auka Lietuvoje.
„Meldėmės, kad mažylė pasveiktų. Bet jos širdis sekmadienio rytą sustojo“, – guodėsi gripo pasiglemžtos 5 metų Nedos Norbutaitės iš Naujosios Akmenės močiutė Aldona Miknienė.

 

Mergaitės motina Sandra Virušytė buvo apsigyvenusi Kauno klinikose, kad galėtų daugiau laiko praleisti su Neda, sekė jai pasakas, drąsino, bet liga buvo stipresnė.

„Kad mergaitė sirgo gripu, neabejotina, tik kol kas neaišku, kokiu – sezoniniu ar pandeminiu.  Pagal visus požymius ją užklupo vadinamasis kiaulių gripas – virusas A(H1N1).
Atsakymą netrukus turėtų pateikti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, kuriam išsiuntėme tyrimams reikalingus mėginius“, – vakar sakė Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.  

 

Nuo N.Norbutaitės ligos pradžios iki tragiškos pabaigos praėjo aštuonios paros. Gripas mergaitei smogė žaibiškai. Iš pradžių pakilo temperatūra, ji pradėjo čiaudėti, kosėti. Kitą dieną sutriko kvėpavimas, Neda ėmė dusti.

 

Čia pat išsivystė plaučių uždegimas, inkstų nepakankamumas, sutriko kraujotaka. Iš Akmenės ir Šiaulių ji buvo skubiai atvežta į Kauną, bet gyvybės neišgelbėjo nei vaistai, nei moderni medicininė aparatūra.

 

„Nedai jau atsidūrus reanimacijoje, tėvai jai nupirko kompiuterį, kuriuo ji labai norėjo žaisti. Dabar žais tik jos metais vyresnis brolis Aleksandras“, – verkdama pasakojo mergaitės močiutė A.Miknienė.

 

Jos duktė 25 metų S.Virušytė daugybę valandų sėdėjo prie laidais apraizgytos, nesąmoningos mergaitės, drąsindama, kad ji greitai atsistos ant kojų. Motina tikėjo, kad duktė viską girdi, o paguodos žodžiai suteiks jai tvirtybės kovojant su liga.

 

Mergaitė bus palaidota šiandien Akmenės rajone esančiose kapinėse.

 

www.atn.lt