Milžino iš Indonezijos ūgis – beveik 3 metrai (Video)

Balsas.lt

 25 metų indonezietis darbininkas gali pretenduoti į aukščiausio pasaulio žmogaus titulą, kuris šiuo metu priklauso Turkijos ūkininkui Sultanui Kosenui. Atlikus neoficialų matavimą buvo nustatyta, kad Suparwono (Suparvono), kuris, kaip ir dauguma indoneziečių, prisistato tik vardu, ūgis yra 2,71 metro. Dabartinio pasaulio aukštaūgių rekordininko S.Keseno ūgis – 2,47 metro.

Indonezietis išgarsėjo šią savaitę, kai vienas jo giminaitis, gyvenantis tame pačiame kaime, kaip ir Suparwono, pakvietė kaimynus nufotografuoti šį milžiną. Po kelių dienų vyras iš Tri Tungal Jajos kaimo, esančio Sumatros salos pietinėje Lampungo provincijoje, buvo pakviestas į sostinę Džakartą dalyvauti televizijos pokalbių laidose, kuriose buvo pristatomas kaip „milžinas iš Lampungo”.

„Mūsų komanda šiandien paskelbs jį aukščiausiu vyru Indonezijoje. Ankstesnis rekordas buvo 2,21 metro, – sakė Indonezijos rekordų muziejaus vadovas Ngadri (Ngadris). – Stengsimės, kad jis būtų užregistruotas (Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordų knygoje) kaip aukščiausias žmogus pasaulyje”.

Suparwono sakė, jog kai kada „didžiuojasi” savo ūgiu, tačiau „man jis taip pat sukelia nemažai rūpesčių, nes negaliu gyventi kaip normalūs žmonės”. Aukštaūgis skundėsi, kad jam sunku važinėti visuomeniniu transportu ir surasti tinkamo dydžio drabužių. Medikai aukštaūgiams diagnozuoja genetinę ligą gigantizmą.

 

„Pradėjau suvokti, kad esu išskirtinio ūgio, būdamas 10 metų. Tuo metu jau buvau aukščiausias savo mokykloje ir kaime”, – sakė vyras naujienų agentūrai AFP. „Kasdien suvalgau 3 kilogramus ryžių ir bent 15 kiaušinių”, – pridūrė jis.

Suparwono paauglystėje svajojo tapti garsiu krepšininku ir daug sportavo, tačiau jo organizmas negalėjo atlaikyti profesionalių žaidėjų patiriamo krūvio, sakė buvęs aukštaūgio treneris Willy Winoto (Vilis Vinotas).

„Po dvejus metus trukusių treniruočių tapo aišku, kad jis dėl kaulų problemų negalės tapti nacionalinės (rinktinės) žaidėju. Dėl anatomijos ypatybių jis negalėtų tapti pajėgiu sportininku”, – sakė W.Winoto. Šiuo metu Suparwono gyvena su savo tėvais ir verčiasi atsitiktiniais darbais savo kaime.

Tačiau Lampungo gubernatorius Sjachroedinas Zainalas (Siachrudinas Zainalas) pažadėjo jam rasti „tinkamą darbą” ir paskirti šios provincijos ambasadoriumi. „Jis – viena iš mūsų provincijos vertybių. 2010-aisiais paskelbsime jį Lampungo simboliu”, – sakė gubernatorius.