Dar ne visos ugdymo įstaigos yra nutraukusios darbą

 Telšių visuomenės sveikatos centro duomenimis, vakar, lapkričio 24 d., Mažeikių rajone užregistruoti 123 susirgimai pandeminiu gripu. Iš jų – 117 vaikai. Į Mažeikių ligoninę kreipėsi 8 asmenys, sergantys pandeminiu gripu: du hospitalizuoti, vienam iš jų dar nėra dvejų metų. Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcinių susirgimų vakar užfiksuota 400 atvejų, iš jų – 333 vaikai.

 

Nuo lapkričio 25 d. Mažeikių rajone paskelbta gripo epidemija. Įsakymu dėl gripo epidemijos paskelbimo ir gripo profilaktinių priemonių plano patvirtinimo Mažeikių rajono įstaigų vadovai įpareigoti neleisti personalui su gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcinių susirgimų simptomais dirbti įstaigose. Gyventojams patariama, pajutus į gripą panašius simptomus, nevykti į darbą, mokyklą.

 

Rekomenduojama darbuotojams, teikiantiems įvairias paslaugas gyventojams, dirbant ryšėti med. kaukes. Švietimo skyrius, švietimo įstaigų vadovai sprendžia apie užsiėmimų nutraukimą švietimo įstaigose, kai serga apie 20 proc. vaikų.

 

Šiandien, lapkričio 25 d., dirbo Kalnėnų, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos, Ruzgų, Balėnų, Daubiškių, Užlieknės, Laižuvos Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos, Ateities, Vyturio pradinės mokyklos, darželis–mokykla „Kregždutė“. Kitose rajono mokyklose ugdymo procesas nebuvo vykdomas.

 

Nedirbo Tirkšlių lopšelis–darželis, nes serga labai daug vaikų. Lopšelyje–darželyje „Žilvitis“ serga gana daug darbuotojų – šios įstaigos vadovas turės priimti sprendimą dėl tolesnio darbo.

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė akcentavo, kad sprendimą dėl kiekvieno lopšelio–darželio ar mokyklos darbo epidemijos metu privalo priimti tos įstaigos vadovas ir apie tai informuoti Švietimo skyrių bei Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyrių. Epidemijos metu švietimo įstaiga sprendžia, ar reikia nutraukti darbą, kai jos nelanko 20 proc. ar daugiau vaikų.

 

„Svarbiausia, kad viskas būtų daroma vadovaujantis protu, o ne emocijomis. Negalima kelti sumaišties, panikos“, – įsitikinusi I. Macijauskienė.

 

Siekiant sumažinti užsikrėtimo gripu riziką,  rekomenduojama imtis asmeninių apsaugos priemonių: dažnai plauti rankas (neskubant, tai turėtų trukti ne trumpiau kaip dvidešimt sekundžių), stengtis išsaugoti gerą bendrą sveikatos būklę, gerai išsimiegoti, būti fiziškai aktyviems, valdyti stresą, gerti daug skysčių ir valgyti visavertį maistą.

 

Stengtis neliesti paviršių, kurie gali būti užteršti gripo virusu. Vengti liesti rankomis akis, nosį ar burną, kadangi virusai dažnai plinta, kai žmogus paliečia ką nors, kas užteršta mikrobais, o po to liečia savo akis, nosį ar burną. Vengti kontakto su sergančiais žmonėmis ir masinių žmonių susibūrimo vietų.

 

Informaciją apie gripo profilaktiką ir ką daryti susirgus galite rasti interneto svetainėse www.sam.lt,  www.antigripas.lt.

 

www.infomazeikiai.lt