Ignalinos atominė elektrinė tikrai bus uždaryta

Valstietis.lt

 Šių metų pabaigoje Ignalinos atominė elektrinė bus uždaroma, ketvirtadienį nutarė Seimas. Už Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko darbo pratęsimo įstatymą balsavo 45 Seimo nariai, prieš – 29, o susilaikė 24 parlamentarai. Uždaryti jėgainę Lietuva įsipareigojo ES stojimo sutartyje, pernai Lietuvai nepavyko Briuselyje išsiderėti ilgesnės jos veiklos.

 

Praėjusią savaitę Seimas dėl projekto balsavo kelis kartus, tačiau balsavimus valdančiajai koalicijai priklausančių frakcijų nariai ignoravo – jie salėje buvo, bet nesiregistravo.

 

Pratęsti iki 2012-ųjų sovietų statytos ir šių metų pabaigoje uždaromos Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko veiklą siūlė „tvarkiečiai”. Siūlyta suderinus su Europos Sąjungos (ES) institucijomis ir ES valstybėmis, Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko darbą pratęsti iki 2012 metų liepos.

 

Seimas praėjusią savaitę atmetė frakcijos „Viena Lietuva” narių inicijuotą rezoliuciją dėl Ignalinos atominės elektrinės veiklos pratęsimo. „Viena Lietuva” siūlė Vyriausybei paraginti nedelsiant inicijuoti derybas su ES dėl Lietuvos stojimo į bendriją sutarties keitimo.

 

Siūlyta keisti nuostatas dėl Ignalinos atominės elektrinės antrojo bloko veiklos galutinio sustabdymo datos – numatyti, kad elektrinė būtų uždaroma ne 2009-ųjų gruodžio 31-ąją, kaip Lietuva yra įsipareigojusi ES, o vėliau – 2012 -ųjų gruodį.