A.Kubilius atsitraukia: „Sodros“ įmokos didinamos nebus

Balsas.lt

 Kritikų raginimai buvo išgirsti: Vyriausybė patvirtino, jog nebus mažinamos kai kurios neįgaliųjų pašalpos bei didinamos  „Sodros“ įmokos, praneša LNK „Žinios“.

„Dar anksti kalbėti, tačiau tikrai galiu pažadėti, jog šį klausimą išspręsime“, – žurnalistams sekmadienį tvirtino premjeras Andrius Kubilius.

 

Buvo skaičiuojama, jog padidinus „Sodros įmokas į biudžetą būtų papildomai surinkti 400 mln. litų. Kaip bus kompensuota ši suma, koalicija kol kas nesutarė.

Svarstoma galimybė mažinti maksimalias bedarbių pašalpas, nebeleisti savo nuožiūra paskirstyti 2 proc. pajamų mokesčio, skiriamo labdarai ir paramai. Pernai paramos gyventojai šitaip paskirstė apie 60 mln. litų, kurių didžioji dalis teko savivaldos institucijoms.

 

„2 proc. „Sodros“ įmokų ir 2 proc. pajamų mokesčio nėra tie patys dydžiai, tačiau galime svarstyti“, – sakė A. Kubilius.

Tokį pasiūlymą yra pateikusi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija. „Paramos gavėjų, – Eltai šeštadienį aiškino LLS frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Erikas Tamašauskas, – yra šimtai, tačiau, kaip įsitikinta, daugiausiai tokios paramos per 2 proc. mokesčio gauna biudžetinės įstaigos – mokyklos, vaikų darželiai, bibliotekos ar pačių gyventojų bendruomenių centrai.

 

Žinoma, kai kurioms iš jų tai gali būti nemaža paspirtis, kai lėšų trūksta, bet išgyvenimui jos ir taip gauna iš visų mokesčių mokėtojų sudėto valstybės arba savivaldybės biudžeto.Tuo tarpu savanoriškai įkurta labdaros organizacija priversta ieškotis kitų rėmėjų, kad išsilaikytų ir darytų visuomenei gerus darbus, dėl kurių susibūrė”.

 

Labdaros bei paramos fondams atiteko tik 7 proc. iš bendros paskirstytos 58,8 mln. Lt sumos. Kaip sutaupyti šią sumą koalicija spręs pirmadienį, prieš susitikimą A. Kubiliaus su prezidente Dalia Grybauskaite. Ši premjerą yra įspėjusi, jog sunkmečiu naujų mokesčių įvedinėti jau nebederėtų.

 

Prieš „Sodros“ įmokų didinimą pasisakė tiek opozicija, tiek Liberalų ir centro sąjungos nariai.