Kaip tinkamai dažytis plaukus namuose

Balsas.lt

 Jei dažaisi plaukus namuose, svarbu išsirinkti tau tinkamiausią produktą. Pasirinksi netinkamai – gali tikėtis atrodyti bent jau pakenčiamai. O štai tikrai geri ir patogūs naudoti bei taikliai parinkti dažai gali paversti tave tikra gražuole. Žvaigždžių stilistas ir kompanijos „L‘Oreal Paris“ ekspertas Christophe Robin pataria, kaip namuose profesionaliai nusidažyti plaukus.

 

•    Išsirink spalvą, kuri derėtų su tavo odos ir akių spalva. Jei tavo oda blyški, o akys – mėlynos ar žalios, tau idealiai tiks pelenų, smėlio atspalviai. Jei oda bronzinio atspalvio, akys – rudos ar juodos, plaukams tiks auksiniai ar raudono atspalvio turintys tonai. Šaltus ir šiltus atspalvius gali rinktis priklausomai nuo nuotaikos ir poreikių.

 

•    Jei nori tik subtilių pokyčių – rinkis spalvą, maksimaliai artimą tavo natūraliai plaukų spalvai. Jei neapsisprendi, kokia spalva labiausiai tiktų, rinkis 1-2 tonais šviesesnę ar tamsesnę, nei tavo natūrali. Taip tu galėsi pasikeisti pastebimai, bet ne drastiškai. Be to, tokią spalvą lengviausia „prižiūrėti“ – ataugančios šaknys ar blunkantys dažai ne taip kris į akis.

 

•    Jei turi žilų plaukų – rinkis dažus, kurių informaciniame lapelyje pabrėžiama, kad jie nudažo ir žilus plaukus. Jei tokios pastabos nėra – gali būti, jog žilų plaukų nenudažys, mat jie atsparesni dažų veikliosioms medžiagoms.

 

•    Po dažymo naudok dažytiems plaukams skirtas plaukų priežiūros priemones – taip dažų spalva ilgiau neišbluks. Rinkis švelnius šampūnus ir kuo efektyvesnius kondicionierius.

 

•    Dar neapsisprendei, ar norėtum šviesinti, ar tamsinti savo plaukus? Pasak stilistų, plaukus pasitamsinusi moteris dažnai pasijunta stipresnė, labiau pasitiki savo jėgomis, o pasišviesinusi – jausmingesnė ir seksualesnė.

 

•    Neskubėk. Plaukų dažymas – kruopšti ir netrumpa procedūra. Kiekvienam žingsniui skirk pakankamai laiko, plaukų dažymą planuok taip, kad tavęs nespaustų laikas ir kiti numatyti darbai.

 

•    Nesitikėk plaukų spalvos, kuri pavaizduota ant dažų dėžutės. Galutinis rezultatas priklausys ne tik nuo dažų spalvos, bet ir nuo tavo pačios plaukų spalvos ir būklės.

 

•    Dažyk ne per dažnai. Tai gali pažeisti plaukus, be to, plaukų spalva gali tapti netolygi. Kad plaukų atspalvis išliktų dailus ir lygus, užtenka jį atnaujinti kas 4-6 savaites, ne dažniau.

 

•    Nepamiršk apsaugos nuo saulės. Svarbu kad ne tik tavo odos, bet ir plaukų priežiūros priemonės turėtų UV spindulių filtrą. Toks filtras apsaugos ne tik plauko struktūrą, bet ir jų spalvą.