"Žalgiris" patyrė pirmąją nesėkmę, o "Lietuvos rytas" – antrąją pergalę

Krepšinis.net

Pirmąją nesėkmę šių metų Eurolygos turnyre patyrė Kauno „Žalgirio” ekipa, kuri svečiuose rezultatu 64:84 (21:23, 9:25, 14:17, 20:19) nusileido be traumuoto Kšyštofo Lavrinovičiaus rungtyniavusiai Italijos čempionei Sienos „Montepaschi” komandai.

Taškas į tašką prasidėjusiose rungtynėse pirmieji į priekį išsiveržė žalgiriečiai, kurie nuo pat susitikimo pradžios ne tik neleido varžovams atitrūkti, tačiau sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes turėjo keturių taškų persvarą – 13:9. Tačiau aikštės šeimininkai puikiai sužaidė antro kėlinio pabaigą ir įpusėjus susitikimui jau turėjo solidžią persvarą – 48:30.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio” komandai pavyko sustabdyti varžovų persvaros didėjimą, tačiau priartėti arčiau keturiolikos taškų Kauno klubui taip ir nepavyko, „Žalgiris” patyrė triuškinančią nesėkmę rezultatu 64:84.

„Montepaschi”: B.Eze 16, H.Domercantas 15, R.Sato 13 (10 atk. kam.), D.Hawkinsas 9, T.McIntyre’as (7 rez. perd.), N.Zisis ir T.Ressas – po 8.

„Žalgiris”: M.Brownas 17 (tritaškiai 3/3), D.Šalenga 13, T.Watsonas 10 (dvitaškiai 4/10, 6 atk. kam.), M.Begičius 7, M.Pocius 5 (5 kld.), M.Kalnietis 4, A.Milaknis ir T.Klimavičius – po 3, A.Juškevičius 2.

O štai Eurolygos antrojo turo B grupės rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto” išvykoje 69:62 (20:11, 21:18, 20:17, 8:16) nugalėjo Orleano „Entente” krepšininkus.

Rungtynes tritaškius pradėjo M.Gecevičius – 3:2. Sužaidus 3 minutes tas pats M.Gecevičius smeigė dar vieną tritaškį ir vilniečiai truktelėjo į priekį – 8:4.  Ketvirtį LKL čempionai užbaigė S.Babrausko tolimu metimu ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 20:11.

Antrojo kėlinuko pradžioje A.Baynesas sumetė abu baudos metimus ir pirmą kartą šiame mače skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 22:11. Aikštelės šeimininkai pirmuosius taškus ketvirtyje pelnė tik sužaidus 4 minutes.

Antrąją susitikimo dalį keturias taškais be atsako pradėjo „Entente“ – 33:41. Užsitęsusią vilniečių tylą nutraukė M.Gecevičiaus tritaškis – 44:33. Vėliau sostinės krepšininkai po truputį ėmė tolti nuo savo varžovų.

Prancūzijos klubas ketvirtąjį kėlinį pradėjo 7 taškais be atsako ir grėsmingai priartėjo – 53:61. Įpusėjus ketvirčiui vilniečiai savo sąskaitoje turėjo tik 2 taškus, tačiau vis dar buvo priekyje – Likus žaisti 1 minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 65:58. Aikštės šeimininkai turėjo šansą tritaškiu sumažinti varžovų persvarą, tačiau jis skriejo pro šalį. Lietuvos ekipos pergalę įtvirtino taiklūs baudų metimai.

„Lietuvos rytas”: Martynas Gecevičius 16, Milko Bjelica ir Bojanas Popovičius (9 rez. perd. 5 kld.) po 11, Dejanas Borovnjakas (8 atk. kam.) ir Artūras Jomantas po 9, Aronas Baynesas 6 (10 min.), Donatas Zavackas 4, Steponas Babrauskas 3, Vidas Ginevičius taškų nepelnė.

„Entente”: Justinas Doellmanas bei Cedrickas Banksas po 15, Austinas Nicholsas 11.