Kaip išsirinkti tinkamiausius rudeninius drabužius ir aksesuarus?

 Nors parduotuvėse drabužių ir aksesuarų pasirinkimas yra tikrai didelis, tačiau labai dažnai nutinka taip, kad į matavimosi kabiną nusinešusios dešimtį drabužių, galiausiai nenusiperkate nė vieno.  O ar bent kartais susimąstote, kodėl viskas susiklosto būtent taip? Dažniausiai  besirinkdamos drabužius jūs žiūrite į tuos, kurie yra madingi, kurių spalvos jums patinka, kurie gražiai atrodė ant manekeno parduotuvės vitrinoje ir t.t. Tačiau dėmesį labiau reikėtų kreipti į kitus dalykus: į tai ar drabužis tinka jūsų sudėjimui, ar jums tinka jo spalva (o ne tik patinka), ir ar jums tinka audinys, iš kurio yra pasiūtas drabužis. Žinoma, yra ir kitų dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, tačiau apie juos – vėliau, o dabar aptarkime pačius svarbiausius…

 

Taigi visų pirma jūs turite įvertinti savo kūno sudėjimą, figūrą ir ūgį.

Labai svarbu yra suvokti, koks iš tikrųjų yra jūsų kūno sudėjimas. Pasižiūrėję į veidrodį, turite sugebėti save objektyviai įvertinti ir negalvoti, jog jūs esate lieknesnė, nei atrodote, ir atvirkščiai. Ir tik tuo atveju, kai save priimsite tokią, kokia iš tikrųjų esate, galėsite išsirinkti jums labiausiai tinkančius drabužius. Mat jei jūs esate šiek tiek stamboka, nesirinkite labai laisvų drabužių, ar tokių, į kuriuos vos sugebate įsisprausti.

 

Žinoma, visuomet malonu  įtilpti į S dydžio palaidinukę, tačiau  reikia mokėti pripažinti, jog su M jūs visgi atrodote gražiau. Lygiai taip pat ir su laisvais drabužiais. Nors jie pastaruoju metu yra be gali madingi, bet dažniausiai tinka tik gana lieknoms merginoms, ant kurių jie atrodo taip pat gražiai, kaip kabodami ant pakabos. Be to, šiuo atveju drabužiai atrodo ne tik gražiai, bet dar ir atlieka tam tikrą funkciją – slepia lieknųjų merginų trūkumus: atsikišusius šonkaulius, krūtinkaulius bei klubus.

 

Taip pat yra labai svarbu įvertinti ne tik savo kūno sudėjimą, bet ir figūros tipą. Paprasčiausia išsirinkti rūbus yra toms merginoms, kurių figūra yra smėlio laikrodžio formos. Tokiu atveju merginoms tinka beveik visi drabužiai. Joms visiškai nesvarbu, ar sijonas yra tiesaus kirpimo ar trapecijos formos, ar suknelė yra įliemenuota ar laisvai krintanti.

 

Tačiau kur kas sudėtingiau yra tuomet, kai figūra nė iš tolo neprimena smėlio laikrodžio. Tada merginos turi labai gerai apgalvoti kiekvieną pirkinį ir kaskart save įvertinti labai kritiškai. Kai merginos liemuo yra beveik tokio pat pločio kaip jos klubai ir pečiai, tuomet jai jau nederėtų vilktis prigludusių suknelių, sijonų ar palaidinių. Mergina atrodytų kur kas proporcingiau, jei užsidėtų trapecijos formos sijoną ar laisvai krintančią suknelę. Be to, tokiu atveju galima žaisti ir su spalvomis, pvz. apsimauti šviesiai mėlynus džinsus ir užsidėti juodą palaidinę – dėl šviesios spalvos jūsų klubai atrodys šiek tiek platesni, o liemuo laibesnis.

 

Situacija yra visiškai tokia pati ir kalbant apie merginas, turinčias neproporcingai plačius klubus. Jos taip pat drabužius turėtų rinktis gana atsargiai, mėgindamos jais užmaskuoti tai, ko yra truputėlį per daug. Čia vėlgi puikiausiai tiks žaidimas spalvomis – klubų plotį galite vizualiai sumažinti tamsiomis spalvomis, o liemens apimtį galite padidinti apsivilkusios šviesų megztuką ar palaidinę.

 

Be viso to, jūs dar turite įvertinti ir savo ūgį.  Tai yra be galo svarbu dėl to, jog merginos ne visuomet supranta, kad tai kas tinka aukštai moteriai dažnai netinka žemai, ir atvirkščiai. Taigi aukštai moteriai visuomet reikia gerai pagalvot prieš perkant plačias kelnes, kurios dažniausiai tinka žemaūgėms, o žemai moteriai – prieš perkant ilgą megztinį, kuris ją, regis, sumažina dar kokiais penkiais centimetrais.

 

Įvertinusios, kokius drabužius galite dėvėti pagal savo kūno formas, sudėjimą ar ūgį, atkreipkite dėmesį ir į drabužių spalvas. Čia, kaip taisyklė, visuomet tiks nuostata, jog spalvą reikia rinktis tinkančią, o ne patinkančią.  Jums gali be galo patikti rožinė spalva, tačiau jei jūsų plaukai yra ugninės spalvos o akys žalios, tuomet visus patikimus reikia mesti į šalį ir rinktis tai kas tinka, pvz. rudą, pilką ar žalsvą atspalvį. 

 

Pagrindiniai kriterijai nulemiantys tinkančias spalvas yra plaukai, akys ir oda. Jei jūs esate tamsoko gymio (juodi plaukai, tamsios akys ir gražiai rusva oda) tuomet jūsų bruožus kuo puikiausiai paryškins šviesios spalvos, o jei jūs esate šviesaus gymio (šviesūs plaukai, žydros akys ir porcelianinė oda) tuomet jūsų trapumą pabrėš tamsios spalvos.

 

Be to, nepamirškite, jog spalva neturi būt iššaukianti ir visiškai nepritapti prie spalvų vyraujančių aplinkoje. Todėl ruduo tikrai nėra pats tinkamiausias metas užsidėti žydras kelnes ir salotinį švarkelį.

 

Galiausiai atsižvelkite ir į audinį, iš kurio drabužis yra pasiūtas. Šis kriterijus yra glaudžiai susijęs su jūsų sudėjimu, nes būtent nuo jo turėtų priklausyti  jūsų pasirinktos medžiagos. Jei esate stamboka, tuomet nepirkite atlasinių kelnių, per kurias it ryškiausias žiburys „švies“ celiulitas ir nenešiokite megztinių pagamintų iš storų siūlų, kurie jus dar labiau pastorins.

 

Taip pat ir būdamos perdėtai lieknos stenkitės nenešioti drabužių, pasiūtų iš permatomų audinių, ar tų, kurie yra pagaminti iš sintetikos, kuri taip priglunda, jog išsišovusius šonkaulius aptraukia kaip antra oda, juos dar labiau išryškindama.

 

Tinkamai pasirinkta medžiaga leidžia užmaskuoti daugybę trūkumų. Jei jūsų pilvukas toli gražu nepanašus į plokščią, tuomet rinkitės tvirtesnės medžiagos marškinėlius ar švarkelius, kurie veiks tarsi lengvutis korsetas. Jei turite šiek tiek celiulito, tuomet dėvėkite storesnės medžiagos kelnes ar užsidėkite tvirtai suspaudžiančias pėdkelnės. Jei turite mažoką krūtinę, tuomet vilkitės marškinėlius iš suklostuotos  medžiagos.

 

Beje, atsižvelgiant į aukščiau išvardintus drabužių pasirinkimą lemiančius veiksnius, reikėtų rinktis ir aksesuarus. Mat, mažai smulkutei merginai tikrai nederėtų nešiotis už ją ko ne didesnės rankinės, o stambesnėms merginoms reikėtų vengti mažučių rankinių, dar labiau išryškinančių jų stambumą. Taip pat į savo išvaizdą reikėtų atsižvelgti ir renkantis papuošalus, diržus bei batus, nes net mažiausias netinkamai pasirinktas aksesuaras gali akimirksniu viską sugadinti.

 

Taigi, prieš eidamos į parduotuves pildyti savo rudeninio garderobo, nepamirškite savęs kritiškai įvertinti. Apgalvokite kokie drabužių modeliai jums turėtų tikti labiausiai, kokios spalvoms jums tiktų prie veido odos ar plaukų, kokias medžiagas reikėtų rinktis.

 

Be to, nebijokite sau pripažinti, jog jūs turite vienokių ar kitokių trūkumų, nes tik juos suvokdamos, galėsite atrasti būdų, kaip juos užmaskuoti.

 

Mėgaukitės gražia išvaizda ir vis dar maloniu rudens oru.

Evelina S.

www.lilyoffrance.lt