Latvijoje nukrito meteoritas (Video)

Alfa.lt

 Latvijos miesto Mazsalacos apylinkėse sekmadienį, kaip manoma, nukrito meteoritas, pranešė pareigūnai. Pasak Valstybinės ugniagesių ir gelbėjimo tarnybos (VUGT) viršininko pavaduotojos Ingos Veterės, sekmadienį apie 17 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku iš Mazsalacos apylinkių Valmieros rajone paskambino vienas vietos gyventojas, kuris pranešė apie pievoje pastebėtą „ugnį“.

 

„Į įvykio vietą atvykę VUGT darbuotojai aptiko apie 20 metrų skersmens ir 5 metrų gylio kraterį“, – sakė ji. Anksčiau buvo pranešta, kad duobės gylis galėjo siekti 10 metrų.

 

„Mes dar ne visiškai įsitikinę, jog tai meteoritas, nes, pasak įvykio liudininkų, kažkas nukrito iš dangaus ir įsiplieskė liepsna. Šiuo metu svarbiau nustatyti, ar yra spinduliuotė“, – pabrėžė I.Veterė.

 

Apie įvykį buvo informuotas Latvijos radiacijos centras, į meteorito nukritimo vietą nusiųsti Nacionalinių ginkluotųjų pajėgų atstovai atlikti radiacijos matavimų.
Kaip paaiškino Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vidžemės skyriaus vadovas Janis Krastinis, specialistai konstatavo, kad kiek padidėjo radiacijos fonas – tiesa, jis dar atitinka normą.

 

„Fonas kiek didesnis tik centre, aplink kraterį radiacijos fono ar cheminės taršos nėra, pageidaujantieji gali ateiti ir pažiūrėti“, – sakė jis.

Kas yra šis objektas, šiuo metu negali pasakyti net specialistai – surasti kosminį kūną kol kas nepavyko. Viskas, ką pamatė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai, – tai krateris.

 

„Mes matome kraterį, bet ar yra kas nors dugne, nematyti“, – sakė J.Krastinis. – šiuo metu aišku, kad ten buvo labai aukšta temperatūra, išsilydė net smėlis, matyti gelsvų dalelių“.

 

Pasak J.Krastinio, objektas, kaip paprastai nutinka meteoritams, galėjo sudegti, priskriejęs prie Žemės paviršiaus.