Pienininkams vėl atverti vartai į Rusiją

Valstietis.lt

 Vienuolikai Lietuvos pieno perdirbimo įmonių vėl bus leidžiama eksportuoti savo produkciją į Rusijos Federaciją. Toks sprendimas priimtas penktadienį Maskvoje, kur Lietuvos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Kazimieras Lukauskas susitiko su Rusijos Federacijos Veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos vadovais.

 

Įmonių, kurioms vėl bus leidžiama eksportuoti pieno produkciją į Rusiją, sąrašas bus pateiktas spalio 19 dieną, informuoja VMVT.
Šis sprendimas priimtas po to, kai VMVT Rusijos specialistams pateikė papildomas garantijas dėl eksportui skirtos produkcijos atitikimo Rusijos reikalavimams, sugriežtinus pieno supirkimo kontrolę bei įmonėms ištaisius nurodytus trūkumus.

 

Rusijos tyrėjai iš Lietuvos eskportuojamoje pieno produkcijoje – svieste, varškėje, grietinėje – dar vasarą nustatė didesnį nei leistiną antibiotiko kiekį. Tuomet buvo apribotas Lietuvos pieno produkcijos eksportas į Rusiją.

 

Rusijos pareigūnų teigimu, Lietuvos pieno perdirbimo įmonių produkcija bus sustiprintai kontroliuojama dar tris mėnesius, o gruodžio pirmąją savaitę vyksiančio abiejų šalių pareigūnų susitikimo metu Lietuvos pieno įmonių sąrašas bus dar kartą peržiūrėtas.

 

Taip pat penktadienį VMVT vadovas K.Lukauskas pasirašė memorandumą dėl tarpusavio supratimo tarp Lietuvos VMVT ir Rusijos Federacijos federalinės vartotojų teisių apsaugos ir žmogaus gerovės priežiūros tarnybos.

 

„Tai didelis pasiekimas, stiprinant lygiateisį ir abipusiai naudingą bendradarbiavimą maisto produktų kokybės ir saugos bei vartotojų teisių apsaugos srityse“, – sakė VMVT direktorius.

 

Pasak K.Lukausko, pagal šį memorandumą bus bendradarbiaujama laboratorinių tyrimų, kontrolės ir priežiūros srityse bei teisės aktų derinime. Anot VMVT vadovo, tai padės geriau spręsti maisto produktų importo ir eksporto klausimus su Rusijos Federacija bei derinti kontrolės metodus ir jų taikymą.