Saugus eismas – visų mūsų rūpestis

 

Iki šios dienos mūsų šalyje išlieka praėjusiais metais prasidėjusios teigiamos permainos eismo saugumo srityje. Policijos turimi duomenys rodo, kad nuo šių metų sausio 1d. iki liepos 21 d., palyginus su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo 201 žmogumi iki 184. Bemaž per pusę sumažėjo ir eismo įvykiuose sužalotų asmenų.

Per aptariamą šių ir 2007 m. periodą jų atitinkamai buvo 2 256 ir 4 208. Avaringiausios savaitės dienos nekinta jau keletą metų iš eilės. Daugiausia eismo įvykių užregistruojama  penktadieniais, šeštadieniais ir ketvirtadieniais. Didžiausia tikimybė patekti į eismo įvykį yra vakarinio piko valandomis – nuo 17.00 iki 18.00 val., kiek mažesnės grėsmės keliuose tyko tarp 15.00-16.00 val. ir 18.00-19.00 val.

 

Daugiausia avaringumo situacijos gerėjimą policija sieja su visuomenės sąmoningumo kilimu, atitinkamų teisės aktų pokyčiais, stipresnių bendruomenių kūrimusi, jų nepakantumu nesaugiai aplinkai, institucijų socialine veikla, kelių infrastruktūriniais sprendimais. Vien policijos įtakos eismo saugumui užtikrinti nepakanka, todėl galime teigti, jog daugiau teigiami rezultatai matomi ten, kur yra stipri policijos sąveika su vietos bendruomenėmis, priimami ir diegiami atitinkami kelių infrastruktūriniai sprendimai gerinantys eismo saugumą, regioniniame lygmenyje vykdoma aktyvi, ypač jaunimo atžvilgiu, švietėjiška veikla, efektyvi kitų institucijų ir organizacijų veikla. Ypač vertiname  žiniasklaidos priemonių indėlį nušviečiant situaciją ir  iškeliant  problemas eismo saugumo srityje.

 

Nors per porą metų bendromis visuomenės ir įvairių institucijų pastangomis žuvusiųjų keliuose skaičių pavyko sumažinti itin ženkliai ir pernai jis buvo pats mažiausias per ištisus 40 metų, vis tik mažinti prevencinės veiklos aktyvumą yra per anksti. Kaip rodo policijos nuolat daroma eismo įvykių analizė, pagrindinė eismo įvykių, nusinešusių žmonių gyvybes, priežastis yra eismo dalyvių  elgesys.

 

Vairuotojų pasirinktas nesaugus greitis, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, saugos diržų nenaudojimas, nesugebėjimas identifikuoti galimai grėsmę sukelsiančio kito eismo dalyvio, vairavimas esant dideliam nuovargiui yra būtent tie faktoriai, lemiantys eismo įvykius, kuriuose nukenčia žmonės.

 

Pėstieji, dviratininkai ir motociklų vairuotojai irgi yra itin pažeidžiami eismo dalyviai, neretai neįvertinantys, kiek jie yra matomi ir laiku pastebimi kitų eismo dalyvių. Policija ir toliau tiek akcijų metu, tiek kasdieniame darbe, atkreips ypatingą dėmesį į minėtų pažeidimų prevenciją, atskirų kategorijų eismo dalyvių kontrolę, jų švietimą.

 

Eismo saugumas išlieka vienu iš policijos veiklos prioritetų, tačiau skatiname kiekvieną mūsų saugią aplinką kurti kartu!

 

www.infomazeikiai.lt