Ūsuoti vyrai uždirba daugiau

Balsas.lt

 Pagaliau paaiškėjo, kodėl prasidėjus ekonominei krizei auginti ūsus tapo madinga. Amerikos mokslininkai nustatė, kad siekiant didesnio atlyginimo užsiauginti ūsus yra ne mažiau veiksminga nei kelti kvalifikaciją. Ūsai padidina tikimybę, kad ieškantis darbo dar pirmojo pokalbio metu gaus labiau apmokamas pareigas. Tokias išvadas padarė sociologai, atlikdami tyrimą finansų kompanijos „Quicken“ užsakymu, skelbia „Reuters“.

 

Tyrimo duomenimis, ūsuoti amerikiečiai uždirba vidutiniškai 8,2 proc. daugiau nei jų barzdoti kolegos, o lygiai nusiskutusius vyrus aplenkia 4,3 proc.

 

Vis dėlto, lazda turi du galus: ūsuotieji išleidžia 11 proc. daugiau ir atsideda 3 proc. mažiau santaupų nei beūsiai vyrai, teigiama tyrimo „Ūsuotų amerikiečių finansiniai įpročiai“ išvadose.

 

Tyrimas, kuriame dalyvavo po 2000 ūsuotų, barzdotų ir veido „augmeniją“ besiskutančių amerikiečių, buvo atliktas JAV pirmąjį 2009 metų pusmetį.

 

Beje, labiausiai ūsuočiai, kaip ir barzdočiai, garbinami Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Šiose šalyse 2008 ir 2007 metais buvo renkami įspūdingiausių pasaulyje ūsų ir barzdų savininkai.