G.Kirkilas – aukštojo mokslo nelegalas

ATN.LT

 Gediminas Kirkilas apsirūpino vadybos ir verslo administravimo magistro diplomu teturėdamas vidurinio mokslo baigimo pažymėjimą. Sovietinės aukštosios partinės mokyklos smegenų plovimą Vilniaus universitetas (VU), pažeisdamas įstatymus, palaikė bakalauro studijomis. Dėstytojai ir kurso draugai studento G.Kirkilo nėra net akyse matę, o VU rektorius Benediktas Juodka apsimeta nieko nežinąs, nors pats pasirašė tuomet jau krašto apsaugos ministro pareigas ėjusio G.Kirkilo nelegalų diplomą. Tačiau demaskuoti Plechanovo akademijos nelegalo Viktoro Uspaskicho pavyzdžiu niekas neketina. Politiškai nenaudinga.

 

LNK „Paskutinei instancijai” Studijų kokybės vertinimo centro vadovas Eugenijus Stumbrys paaiškino: „Seimo įstatymas labai aiškiai sako, kad aukštųjų partinių mokyklų diplomai nėra dokumentai, kurie liudija aukštąjį išsilavinimą. Stojant į magistrantūrą aukštasis išsilavinimas būtinas.”

 

Politiko atvejį VU komercinis padalinys – Tarptautinė verslo mokykla (TVM) – įvertino kaip išskirtinį. T. y. ne tik priėmė mokytis, bet ir sudarė sąlygas nelankyti paskaitų, nelaikyti egzaminų sesijų su bendrakursiais ir t. t.

 

G.Kirkilo magistro darbas slepiamas

Šiaip jau viešas dokumentas – magistro darbas – G.Kirkilo atveju buvo skubiai „įslaptintas”. TVM biblioteka jį atsisakė pateikti, o po savaitės TVM vadovaujantis Julius Niedvaras parašė laišką, jog G.Kirkilo magistro diplomo paskaityti neduos, nes taip saugo politiko „asmens duomenis”.

 

G.Kirkilas sprunka nuo klausimų

„Paskutinei instancijai” pasibeldus į G.Kirkilo kabinetą Seime, politikas demonstratyviai įsikando išvėsusią pypkę. Iš pradžių visi klausimai apie magistro diplomo gavimo aplinkybes atsitrenkdavo į politiko tylėjimo sieną. Vėliau G.Kirkilas mestelėjo, jog viską žino rektorius B.Juodka.

 

Atvejo, kai TSKP aukštosios partinės popierėlis būtų įskaitytas kaip aukštojo mokslo diplomas, rektorius neprisimena. Tačiau ant G.Kirkilo diplomo drykso būtent jo, B.Juodkos, parašas.

 

www.atn.lt