Vakaro skaitiniai. Išdavystė: kaip išgyventi?

Balsas.lt

 

 

 

Skausmas, kurį sukelia mylimojo neištikimybė visada didžiulis ir veria širdį iki ašarų. Graži jūsų santykių ateities vizija staiga sudūžta į šipulius. Jūs įskaudinta, pasimetusi ir pikta, kad neištikimybės šmėkla įsiterpė ir į jūsų gyvenimą.

 

Kaip susidoroti su širdies skausmu ir užplūdusiomis emocijomis?

Kovoti su jomis visada labai sunku, tačiau mes norime jums patarti, kaip kuo greičiau atsigauti po tokios šokiruojančios naujienos. Žinoma, jūs sakysite, kad patarti yra lengviausia ir kad niekas, nepatyręs išdavystės jausmo, nesupras, ką tai reiškia. Psichologai, kuriems ši tema seniai nėra nauja, padeda susidoroti su šiuo smūgiu daugeliui nelaimingų merginų ir moterų, o jų patarimus mes taip pat siūlome jums.

 

Kaip nuspėti išdavystę?

Tikriausiai šį straipsnį skaitys daugelis merginų ir moterų, kurios neįsivaizduoja, kad jų mylimas vyras gali kažkada nuklysti į šalį. Tačiau, pripažinkime, ne viena iš mūsų kažkada sau uždavėme klausimą: „Ar aš čia tik įsivaizduoju, ar taip yra iš tikrųjų – nejaugi jis turi kitą? O gal verta apie tai pamąstyti iš anksto? Gal jus apgaudinėja, bet jūs to nepastebite? O pasufleruoti geriausiai galėtų vyro elgesys.

 

Štai keletas požymių:

– Savaitgaliais jam atsiranda neatidėliotinų darbinių reikalų porai valandų.

– Kalbėti telefonu jis išeina į kitą kambarį, į klausimus atsakinėja trumpai, nuolat kartoja pašnekovo vardą (dažniausiai vyrišką).

– Vis greičiau pavargsta, kai jūs mylitės.

– Savo išvaizdai pradeda skirti daugiau dėmesio nei anksčiau.

– Visada skatina jus kažkur išvykti.

– Dažnai keičiasi jo nuotaika – nuo laimingos euforijos iki visiško sudirgimo.

– Atsitiktinai jis jus pavadina kitu vardu.

– Staiga susiranda naują hobį (kuris reikalauja išvyksti iš namų).

 

Ar susitaikyti?

Klijuoti santykius patariama tik tada, jeigu jūs galvojate, kad „aš noriu“, jog viskas būtų gerai, o ne tada, kai galvojate, jog „reikia“, kad viskas susitvarkytų. Jeigu norite išsaugoti šeimą, tai teks suimti save į rankas. Tai nėra paprasta, ypač po to, kai sužinote, kas jis jus išdavė.

 

Pirmiausia, turite pasistengti nusiraminti. Kuo mažiau impulsyvių poelgių, tuo geriau. Labai dažnai, kai moteris sužino apie išdavystę, ji vyrui tiek visko prikalba, kad po to jam ramiai viską išdėstyti ir papasakoti tampa labai sunku. Jūs šaukiate, įžeidinėjate vyrą, o jis tuo tarpu galvoja, kaip kuo greičiau pasprukti iš tokios aplinkos. Taigi, jeigu jūs dar paslapčia trokštate išsaugoti šeimą, elkitės priešingai.

 

Būkite išdidi ir rami.

Įtūžio pagauta niekada neliepkite vyrui galutinai pasirinkti – jūs ar kita moteris.  Tokioje situacijoje, kai jūs šaukiate, skeryčiojatės – vyras verčiamas apsispręsti. Pagautas emocijų, jis gali trenkti durimis ir išeiti. Ar to jūs tikrai norite?

 

Ramiai išklausiusi vyro išdavystės priežasčių, apgalvokite, ar jūs norite su tuo žmogumi toliau sieti savo gyvenimą, ar ne. Jeigu vyras gailisi, sako, kad mylįs, prisipažįsta, jog tai buvo klaida ir nori išsaugoti šeimą, tai jums apsispręsti gali tapti keblu. Jūs tarsi norite pasiųsti jį kuo toliau ir būti išdidžia, tačiau, kai pagalvojate apie vaikus ir leidžiate vadovautis jausmais,  trokštate išsaugoti šeimą ir gyventi gražiai bei laimingai.

 

O gal tikrai atsitiktinį meilės nuotykį galite atleisti? Spręsti tik jums. Jeigu jūs nusprendžiate susitaikyti, nebijokite iš karto kažką pakeisti savo gyvenime. Išvykite kartu į kelionę, pakeiskite butą, nustebinkite vienas kitą maloniomis staigmenėlėmis. Labai dažnai po tokių susitaikymų, porų santykiai labai pagerėja, jie pradeda labiau branginti vienas kitą.

 

Pradedam gyvenimą iš naujo!

Garsi amerikiečių rašytoja Minna Antrim yra pasakiusi: „kad ir kokį širdies skausmą jausite – nebijokite verkti, ašaros reikalingos“. Tylomis išgyventi skausmingų potyrių negalima. Jeigu jūs neliejate ašarų, tai reiškia, kad ašaroja jūsų vidus. Tai pavojinga, nes jūsų organizmas gali rimtai susirgti. Jums reikia kuo greičiau pabėgti nuo tokios jausenos – tam puikiai tiktų ir bėgimo takelis.

 

Jokiu būdu netylėkite. Papasakokite savo istoriją vonios čiaupui ar bendrakeleiviui autobuse. Pagalbos galite kreiptis ir į psichologą. Pakilkite nuo sofos, nusišluostykite ašarotą veidą, pripažinkite klaidas, atleiskite, paleiskite ir pradėkite gyventi iš naujo!

 

Moterys tokiu metu gali visas savo pastangas skirti karjerai, pradėti siekti naujų tikslų, pelnyti pripažinimą. Juk norisi buvusiam vyrui įrodyti, kokį lobį jis prarado. Sėkminga karjera moterį daro labiau pasitikinčia savimi, nepriklausoma ir netgi seksualesne.

 

Ištikimybė – tai sąmoningas pasirinkimas. Meilė – tai jausmas, kurį visą laiką reikia tausoti, kurstyti ir stengtis išsaugoti. Pagrindinė užduotis moteriai – būti įvairiai, nevienodai ir nuoširdžiai. Reikia nuolat puoselėti santykius ir kovoti už savo laimę.

 

Moteriai labai svarbu savimi pasitikėti. Psichologė Natalija Tolstaja pasakoja, kad neseniai pas ją atėjo vyras ir prisipažino, kad niekada neišdavė savo žmonos. Nei karto per 35 bendro gyvenimo metus, nors kartais apie tai pagalvodavo. Įdomu, kaip jo žmona sugebėjo jį išsaugoti? Ogi labai paprastai: ji dažnai keisdavo savo stilių, šukuosenas, daug keliaudavo ir pati save labai gerai vertino.

 

Vyras labai bijojo ją prarasti, todėl buvo jai ištikimas. Ką gi, bravo šitai moteriai!