Mažeikių Merkelio Račkausko ir Viekšnių gimnazijose pradedama taikyti Olweus patyčių prevencijos programa

 

 Visoms mokykloms tenka susidurti su patyčių problema. Mažeikių Merkelio Račkausko ir Viekšnių gimnazijos nusprendė imtis veiksmų, kurie padėtų sustabdyti ir užkirsti kelią patyčioms, taikant Olweus patyčių prevencijos programą. Ši moksliniais tyrimais paremta visos mokyklos „sistemos pokyčių“ programa sėkmingai taikoma daugybėje mokyklų visoje šalyje ir visame pasaulyje ir duoda teigiamų rezultatų.

 

Ši programa nėra atskira mokymo programa, kurioje mokiniai dalyvauja tik kelias savaites. Tai yra vieningos ir aiškios struktūros mokykloje dirbančių žmonių pastangos prižiūrėti tvarką mokykloje ir įsikišti, susidūrus su patyčių situacija. Viena iš programos dalių yra mokinių dalyvavimas kas savaitę rengiamose klasės valandėlėse, kurių metu jie sužino apie patyčių poveikį, žalą, apie tai, kaip jie turėtų elgtis, susidūrę su patyčiomis, ir kaip reikėtų spręsti tokias situacijas.

 

Taip pat jiems paaiškinama, kaip reikėtų apie patyčias pranešti mokykloje dirbantiems suaugusiesiems, net jei mokiniai patyčių situacijoje tėra stebėtojai. Tėvams taip pat bus rengiami susirinkimai, kad jie galėtų (bei žinotų kaip) paskatinti mokyklos nustatytų taisyklių laikymąsi.

 

Programos vykdymo gimnazijose instruktorės Gitana Svirskienė ir Audronė Buzienė teigia: „Šio tipo programos dėka galima pakeisti bendrą mokyklos klimatą, kad galėtume paversti mokyklą saugesne ir geresne vieta, kurioje vaikai galėtų ramiai ir nekliudomai mokytis.

 

Vienas pagrindinių pokyčių,kurį pastebėjo daugybė mokyklų vienerius arba kelerius metus taikiusių šią programą, yra tai, jog mokiniai ėmė labiau mėgti mokyklą. Tai visai logiška – juk tikrai sunku mokytis, kai bijai, jog kiti mokiniai su tavimi blogai elgsis.“

 

Olweus  patyčių prevencijos programos taikymo procesas yra gana ilgas, tačiau verta pasistengti, kad gimnazijos taptų saugesnėmis ir jaukesnėmis.

 

Norėdami daugiau sužinoti apie programą ir  arba kaip galėtumėte įsitraukti į mūsų veiklą, kreipkitės į Olweus programos įgyvendinimo instruktores Audronę Bužienę ir Gitaną Svirskienę.

 

www.infomazeikiai.lt