R.Javtokas: "Slovėnija – įveikiama komanda"

Krepšinis.net

 

Penktadienio rytinėje Lietuvos rinktinės treniruotėje juokų nebebuvo. Krepšininkai jau be šypsenų veide vykdė vyr. trenerio Ramūno Butauto nurodymus, o po treniruotės kalbintas komandos kapitonas Robertas Javtokas patvirtino, kad žaidėjų tarpe jaučiamas didžiulis susikaupimas.

 

– Atrodo daugiau energijos treniruotėse. Kaip pavyko ją atgaivinti?

– Per laisvą dieną šiek tiek pailsėjome. Be to, gavome gerą pamoką pirmajame etape, pralaimėjome dvejas rungtynes, vos į kitą etapą patekome, dabar bandysime išnaudoti antrąjį šansą. Jaučiasi, kad žaidėjai labiau susikaupę, susikoncentravę. Nebėra taip, kad pralaimėję dvejas rungtynes vėl galėsime patekti toliau. Bandysime viską daryti nuo pat pradžių.

– Susikaupimas jaučiasi, o kaip įtampą?

– Įtampa ir jaudulys yra prieš kiekvienas rungtynes. Tai – natūralu. Bet aš tikiu, kad mes ją nugalėsime ir eisime žaisti tą krepšinį, kokį mokame, o ne tokį, kurį demonstravome pirmajame etape.

– Žiūrint kapitono akimis, kokia komandos psichologinė būsena?

– Atmosfera labai gerai. Būna, kad komandai pralaimėjus, prasideda tarpusavio nesutarimai. Šį kartą to tikrai nėra.

– Radote atsakymus, kodėl Vroclave vienuolika kėlinių žaidėme ne krepšinį?

– Tų atsakymų labai daug, bet pagrindinė tokia, jog iš daugybės mažų detalių susidarė ta viena priežastis. Neatkovojome kamuolių, blogai gynėmės. Bet svarbiausia tai, jog nesugebėjome apsiginti.


– Ką galite pasakyti apie būsimus varžovus slovėnus?

– Mes prieš juos jau žaidėme. Manau, kad galime su jais žaisti ir laimėti. Tai yra pajėgi komanda, tačiau įveikiame. Mes tai jau padarėme draugiškose rungtynėse ir dabar turime neblogą šansą. Pasitikime savo jėgomis ir bandysime dar kartą tai padaryti.

– Pasikeitė slovėnų žaidimas nuo tų draugiškų rungtynių?

– Nemačiau daugiau jų rungtynių, tai negaliu nieko pasakyti. Šiandien pažiūrėsime ir pamatysime. Žinoma, jie tikriausiai bus geresnės formos, bet ir mūsų forma dabar geresnė.

– Esate žaidęs vienoje komandoje su Boštjanu Nachbaru. Davėte komandai patarimų, kaip jį stabdyti?

– Žinoma, žaidėme kartu visus metus, todėl žinau jo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tikrai negailėsiu patarimų žaidėjui, kuris jį dengs. Pasakysiu viską, ką žinau.

– Kokios sąlygos sudarytos komandai?

– Sąlygos geros, nėra čia ko skųstis. Salė nauja ir tikimės, kad bus tikrai geresnė nei Vroclavo.