Seklius pas H.Daktarą atvedė sūnus

ATN.LT

 

Šeimos ilgesys ir dėl to prarastas budrumas Kauno nusikaltėlių šului Henrikui Daktarui gali kainuoti brangiai – įkalinimą iki gyvos galvos. Vakar „Lietuvos rytas“ sužinojo, kad per Bulgarijos specialiųjų tarnybų operaciją praėjusį penktadienį buvo sulaikytas ne tik H.Daktaras, bet ir kartu su juo buvę trys vyrai. Vienas jų – bėglio sūnus, buvęs Kauno tarybos narys Enrikas Daktaras. Manoma, jog sekdami jo pėdsakais Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir aptiko Henytės slaptavietę.

 

Prieš pat praėjusias Kalėdas dingęs H.Daktaras pirmosiomis slapstymosi savaitėmis vengė bet kokių kontaktų su savo šeimos nariais. Tačiau pamažu jis pradėjo elgtis nebe taip atsargiai. Į Bulgariją atsibastęs Henytė ėmė susitikinėti ne tik su sūnumi, bet ir su žmona, trimis dukterimis.

 

Operatyvininkai, praėjus kuriam laikui po H.Daktaro pabėgimo, gavo informacijos, kad jo žmona pradėjo mokytis naudotis interneto ryšiu „Skype“. Vakarais ji važiuodavo pas savo draugus ir iš ten su kažkuo kalbėdavosi.

 

Nors yra paplitusi nuomonė, kad kol kas nėra galimybių pasiklausyti pokalbių per „Skype“, pareigūnai išsiaiškino, jog moteris bendraudavo su užsienyje besislapstančiu savo vyru.

 

Daug vertingos informacijos suteikė ir buvęs Daktarų gaujos narys Vitalijus Latunas. Jis vienas pirmųjų prašneko, kad po Lietuvą skleidžiamos kalbos, jog H.Daktaras yra Ispanijoje, – tik akių dūmimas. Apklausiamas vyriškis patarė atkreipti dėmesį į Bulgariją.

 

Būtent šioje šalyje kartu su vietiniu verslo partneriu statybos ir nekilnojamojo turto bendrovę buvo įsteigęs senas H.Daktaro bičiulis Jonas Jegerskas. Šis su E.Daktaru valdo ir Kauno statybos bendrovę „Jada“. Netrukus pareigūnai gavo ir įrodymų, kad H.Daktaras įsikūrė J.Jegersko verslo partnerio name Kranevo miestelyje.

 

Ten bėglį dukart aplankė žmona Ramutė su vaikais. Tuo tarpu sūnus Enrikas pas tėvą atvažiuodavo dar dažniau. Iš pradžių E.Daktaras gudraudavo – važiuodavo aplinkui. Tačiau pastaruoju metu prarado budrumą – rinkdavosi artimiausią kelią.

 

Nusprendę šturmuoti namus ir įsiveržę į namo vidų, pareigūnai parbloškė ir antrankiais surakino dar ir H.Daktaro sūnų Enriką, su Daktarų gauja siejamą Gediminą P., pravarde Plikis, bei pastato savininką. Tačiau po kelių valandų visi jie buvo paleisti.

 

www.atn.lt