Jaunuoliai labiausiai trokšta studijuoti socialinius mokslus

Bernardinai.lt

 

Šiais metais Lietuvoje stojimo į universitetus ir kolegijas tendencijos nekinta – populiariausi tarp stojančiųjų lieka socialiniai mokslai. Tai patvirtino Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) prezidentas Pranas Žiliukas.

„Tiek kolegijų, tiek aukštųjų mokyklų sektoriuje dominuoja socialiniai mokslai: kolegijų sektoriuje – 63 proc., aukštųjų mokyklų – iki 58 proc. visų stojančiųjų. Tai yra teisė, ekonomika, vadyba. Ši tendencija yra dar ryškesnė nei ankstesniais metais“, – sakė P.Žiliukas.

 

Anot LAMABPO prezidento, populiarios lieka politikos mokslų, populiaresnės tapo biomedicinos ir žmogaus medicinos studijos. Mažiau jaunuoliai šiais metais pageidauja studijuoti fizinius ir ypač technologinius mokslus.

Pasak P.Žiliuko, daugiau nei anksčiau asmenų pageidauja mokytis Vilniuje. Šiais metais sostinėje pageidauja studijuoti du trečdaliai visų stojančiųjų.

 

Tarp populiariausių universitetų aiškiai dominuoja Vilniaus universitetas. Populiarūs taip pat yra Mykolo Romerio bei Vilniaus Gedimino technikos universitetai. Tarp kolegijų lyderiauja Vilniaus kolegija. Kaune tarp aukštųjų mokyklų išsiskiria Kauno kolegija.

 

Iš viso, pasak LAMABPO vadovo, šiais metais į universitetus ir kolegijas stoja 37 tūkst. asmenų. Tai 2000 mažiau nei praėjusiais metais.

Didžioji dalis, 30 tūkst., stojančiųjų pirmenybę teikia mokymuisi universitetuose. 7 tūkst. asmenų dokumentų grafose, kur nori studijuoti, įrašė tik kolegijas.

 

Iš viso šiemet į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose bus priimta 21 tūkst. pirmakursių. Kiek studentų priimti į mokamas vietas, sprendžia kiekviena aukštoji mokykla atskirai.

 

Penktadienį baigėsi dokumentų priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Trečiadienį bus paskelbti priėmimo į universitetus, liepos 28 d. – į kolegijas.
Šiais metais bendrajame priėmime dalyvauja 20 universitetinių aukštųjų mokyklų ir 24 neuniversitetinės aukštosios mokyklos.

 

www.bernardinai.lt