Apklausa: be mobiliųjų telefonų – nė žingsnio

Valstietis.lt

 

Dauguma žmonių nebeįsivaizduoja gyvenimo be mobiliųjų telefonų, niekada be jų neišeina iš namų ir mieliau pamestų piniginę negu savo judriojo ryšio priemonę, rodo neseniai atliktos tarptautinės apklausos rezultatai. Trys ketvirtadaliai apklausos dalyvių prisipažino, kad niekada nesiskiria su savo mobiliaisiais telefonais, o labiausiai prisirišę prie šių prietaisų yra rusai ir singapūriečiai.

 

Apklausą atlikusi rinkodaros tyrimų bendrovė „Synovate” mobiliuosius telefonus pavadino žmonių gyvenimo „nuotolinio valdymo pulteliais”. Pasak jos, mobiliųjų telefonų neturinčių žmonių neturinčių pernai pasaulyje buvo mažiau, nei jų savininkų. Atliekant šį tyrimą vienuolikoje šalių buvo apklausta 8 tūkst. respondentų.

 

Daugiau nei trečdalis respondentų sakė neįsivaizduojantys gyvenimo be mobiliojo telefono. Daugiausiai tokių žmonių buvo tarp taivaniečių ir singapūriečių. Kas ketvirtas apklaustasis manė, kad mobiliojo telefono netektis yra didesnė problema negu pamesta piniginė.

 

Apie du trečdalius respondentų prieš miegą mobiliuosius telefonus pasideda netoli lovos ir negali jų išjungti, net jeigu norėtų, nes bijo praleisti kažką svarbaus.

 

„Mobilieji telefonai suteikia mums saugumą ir galimybę akimirksniu gauti informaciją. Mes juos laikome svarbiausiomis ryšio priemonėmis, kai kada netgi pranokstančiomis tiesioginį bendravimą. Jie yra neatsiejami nuo mūsų gyvenimų”, – sakoma „Synovate” vykdomosios direktorės Jenny Chang (Dženi Čang) pranešime.

 

Šie prietaisai taip pat iš esmės pakeitė žmonių tarpusavio ryšius: tyrimo autoriai nustatė, kad beveik pusė respondentų yra flirtavę SMS žinutėmis, o penktadalis jomis susitarė dėl pirmojo pasimatymo. Dar beveik tiek pat trumposiomis žinutėmis yra nutraukę savo romanus.

 

Be pagrindinių funkcijų (pokalbių ir žinučių siuntimo), daugeliui pasaulio gyventojų mobilieji telefonai atstoja žadintuvus, fotoaparatus ir žaidimų kompiuterius.

 

17 proc. respondentų nurodė naudojantys mobiliuosius telefonus skaityti elektroninio pašto pranešimus ir naršyti internete, o tokių daugiausiai buvo Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje.

 

Kas dešimtas apklaustasis mobiliuoju telefonu reguliariai prisijungia prie socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook” ir „MySpace”. Šia galimybe taip pat daugiausiai naudojamasi Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose.

 

„Mobilusis telefonas vis labiau tampa prietaisu „viskas viename”. Daugelis kitų verslo sričių išgyvena sunkius laikus, tačiau mobiliųjų telefonų gamintojų ir ryšio tiekėjų galimybės išties yra milžiniškos”, – sakė „Synovate” atstovas spaudai Steve’as Gartonas (Stivas Gartonas).

 

Vis dėlto naująsias technologijas tobulai įvaldė toli gražu ne visi: 37 proc. respondentų sakė neišmanantys, kaip naudoti visas jų telefonų funkcija.

„Synovate” internetinė apklausa buvo atlikta 2009 metų birželį Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Danijoje, JAV, Prancūzijoje, Malaizijoje, Nyderlanduose, Filipinuose, Rusijoje, Singapūre ir Taivane.