Nuo šiol favoritai – Mažeikių „Mažeikiai“

 

Jau antras savaitgalis iš eilės, kai „Mažeikių“ komanda atsiranda I lygos dėmesio centre: šį kartą Žemaitijos derbio centrinėje turo dvikovoje jie ginklus surems su „Šilute“. Rungtynės vyks sekmadienį, rugsėjo 6 d., vis atnaujiname Mažeikių centriniame stadione. Be kita ko, tai bus ir trečiojo pirmenybių rato pabaiga, kuriame dar ryškiau gali susiformuoti pagrindinių kandidatų į aukščiausius lygos trofėjus kontūrai.

 

„Šilutė“ į Mažeikius atvyks būdami faktiniais favoritais, tačiau ar kuri komanda gali realiai jaustis tokiais, kai bet kuriems svečiams Mažeikiuose svyla padai? Paskutinieji karčią mažeikietišką piliulę prarijo Alytaus „Alytis“, nors ir būdamas aukštesnėje turnyrinės lentelės vietoje, pralaimėjęs „mėlynųjų“ komandai. Dėl tokios favoritų nebuvimo painiavos, dėl vietos aukščiausiame trejetuke tenka nerimauti kiekvienos iš šių komandų strategams.

 

„Mažeikiai“ abi pirmųjų ratų dvikovas „Šilutei“ pralošė rezultatais 2:1 ir 1:0. Kaip prisimename, kurį laiką mažeikiškių rungtynes vis nulemdavo abejoti teisėjų baudinių skyrimai paskutinėmis varžybų sekundėmis. Todėl bent vienas mačas realiai galėjo pasibaigti lygiosiomis. Žvelgiant iš šio kampo, mažeikiškiams, regis, nelabai yra ko prisibijoti varžovų: emocinis pakylimas žaidėjus lydi jau visą mėnesį, kai juos nuolat stadione palaiko tūkstantinė aistruolių minia.

 

Galiausiai norėčiau prieiti prie to, kad ne kas kitas, o būtent „Mažeikių“ klubas yra šio laikotarpio favoritas ir realiausias kandidatas į aukščiausius apdovanojimus. Juk ne tiek svarbu, kas vyko pirmuosiuose ratuose, juolab įvyko permaininga liepos mėnesio pertrauka.

 

Žinoma, „Šilutė“ gal ir per toli atitrūkusi, bet kamuolys juk apvalus – visko dar gali nutikti paskutiniame rate. O kad patvirtinčiau savo poziciją, štai jums paskutiniojo rato komandų surinkti taškai, kur „Mažeikiai“ akivaizdžiai lenkia konkurentus:

   1. „Mažeikiai“ (Mažeikiai) – 13 tšk.
   2. „Šilutė“ (Šilutė) – 11
   3. „Alytis“ (Alytus) – 10
   4. „Nevėžis“ (Kėdainiai) – 8
   5. „Glestum“ (Klaipėda) – 6
   6. „Žalgiris“ (Vilnius) – 3
   7. „Lietava“ (Jonava) – 0