Artėja rugsėjo 1-oji – apsaugokime vaikus

 

Rugsėjo 1-oji- Mokslo ir žinių diena. Ši diena įsimintina ne tik pirmą kartą į mokyklą žengiančiam vaikui, bet ir tėvams, šeimai, mokyklos bendruomenei. Tačiau neilgai trunkančią šventinę nuotaiką keičia kasdienis darbas-mokslo žinių siekimas, kelias į mokyklą ir grįžimas namo. Vaikų saugumas kelyje didele dalimi priklauso nuo suaugusiųjų požiūrio į saugų eismą. Deja, kiekvienais metais per eismo įvykius nukenčia vaikai.

 

Praėjusiais metais mūsų šalyje per eismo įvykius žuvo 33 nepilnamečiai, iš jų 7 dėl neatsargaus elgesio kelyje. Rugsėjo mėnesį žuvo 3 nepilnamečiai, 2 iš jų dėl savo neatsargumo. Mažeikių rajone per praėjusius metus eismo įvykyje žuvo 1 nepilnametis.

 

Mažeikių rajono policijos komisariatas, siekdamas atkreipti dėmesį į tai, kad prasidėjus naujiesiems mokslo metams vaikams būtų saugu kelyje į mokyklą ir iš jos, ir skatindamas visus eismo dalyvius, ypač suaugusiuosius, būti drausmingais ir atsakingais už savo elgesį kelyje, rugsėjo mėnesį skelbia saugaus eismo akciją „SAUGIAI Į MOKYKLĄ-SAUGIAI Į NAMUS“.

 

Na, o Danijos ambasada ir partneriai, septynios Lietuvoje veikiančios Danijos kompanijos-kartu su Statoil, bendradarbiaudamos su Lietuvos policija, Savivaldybių asociacija, bei rėmėju TEO LT, visose Lietuvos savivaldybėse vykdo saugaus eismo kampaniją „SAUGOKIME VAIKUS KELIUOSE“. Mažeikių rajono policijos komisariato Kelių policijos pareigūnai šią savaitę dalina Danijos ambasados subsidijuotas skrajutes miesto gatvėse ir į administracinių teisės pažeidimų bylų nagrinėjimą atvykusiems vairuotojams.

 

Mažeikių mieste ir rajone Kelių policijos pareigūnai jau nuo šios savaitės iki rugsėjo pabaigos sustiprino vairuotojų ir pėsčiųjų kontrolę. Pareigūnai kontroliuoja, ar vairuotojai vykdo Kelių eismo taisyklėse nustatytas pareigas pėstiesiems eismo dalyviams (praleidžia juos pėsčiųjų perėjose), prižiūrimas ir pėsčiųjų pareigų laikymasis.

 

Pėstieji eismo dalyviai, kaip ir vairuotojai, privalo imtis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus kitų eismo dalyvių saugumui, laikytis Kelių eismo taisyklėse nustatytų pareigų pėstiesiems. Eismo įvykių analizė parodė, kad vis dažniau eismo įvykiuose nukenčia per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas einantys pėstieji.

 

Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja miesto, rajono gyventojus ir svečius būti atsargesniems pėsčiųjų perėjose, apdairesniems prieš žengiant į važiuojamąją kelio dalį.

 

Mes visi esame atsakingi vienas už kitą, taip pat ir už vaikus keliuose.

 

www.infomazeikiai.lt