Po papildomo priėmimo kolegijose liko per 1000 laisvų vietų

Bernardinai.lt

 

Pirmadienį skelbiami papildomo priėmimo į Lietuvos universitetus ir kolegijas rezultatai. Kaip skelbia Lietuvos radijas, pirminiais duomenimis, kolegijose ir po papildomo priėmimo apie pusė studijų krepšelių (daugiau nei 1000) liko nepanaudoti. Sunkiausiai kolegijoms sekėsi rinkti studentus į technologines specialybes. Tuo metu dėl likusių laisvų vietų universitetuose varžėsi nemažai norinčiųjų ir jos visos užpildytos.

 

Jaunuoliai, nepatekę į valstybės finansuojamas vietas per pirmąjį turą, galėjo bandyti stoti į likusias 270 laisvų valstybės finansuojamų vietų universitetuose ir į 2722 vietas kolegijose.

Universitetuose per papildomą priėmimą stojantieji galėjo pretenduoti į 80 vietų socialinių mokslų srityje, 56 – technologijos mokslų, 44 – fizinių mokslų, 40 – humanitarinių mokslų, 39 – biomedicinos mokslų, 11 – meno studijų srityje.

 

Tuo metu kolegijose daugiausia laisvų nemokamų vietų buvo likę technologijos mokslų srityje (1864), gerokai mažiau – biomedicinos (275), socialinių mokslų (260), meno (172), humanitarinių mokslų (122) srityse, fizinių mokslų srityje laukiama 29 studentų.

 

Iš viso į aukštąsias mokyklas šiemet stojo 36 991 jaunuolis. Kvietimo studijuoti nemokamose vietose universitetuose sulaukė daugiau nei 11 tūkst. stojančiųjų. Kolegijose „studijų krepšeliai” buvo numatyti 10 tūkst. pirmakursių, tačiau penktadalis liko neišdalyta.

 

Lietuvos kolegijos sulaukė ir mažo užsienio abiturientų dėmesio – jose studijuoti pakviesti 10 užsienyje mokyklas baigę jaunuoliai, dar 40 numatytų valstybės finansuojamų vietų liko laisvos. Tuo metu universitetuose išdalyti visi užsieniečiams numatyti 50 „krepšelių”. Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 aukštosios mokyklos – 20 universitetų ir 24 kolegijos.

 

www.bernardinai.lt