Rugsėjo 1-ąją vėl bus prekiaujama alkoholiu

ATN.LT

 

Šiemet rugsėjo 1 d. viešojo maitinimo įmonės jau galės prekiauti alkoholiniais gėrimais. Nors Seimas yra atšaukęs visuotinės blaivybės reikalavimą, daugelis viešojo maitinimo įstaigų savininkų ir jiems alkoholinius gėrimus tiekiančių įmonių šį Seimo sprendimą pražiopsojo ir iki šiol nieko nežino apie jiems palankias naujienas.

 

Valstybinė alkoholio ir tabako kontrolės tarnyba „Lietuvos žinioms” patvirtino, kad Seimas jau pakeitė itin kritikuotą nuostatą dėl prekybos alkoholiu rugsėjo 1-ąją kavinėse, restoranuose, baruose ir viešbučiuose.

 

Pasak Seimo nario Antano Matulo, iki šiol galiojusi norma esą buvusi per griežta, todėl, atsižvelgiant į žiniasklaidoje dvejus metus netilusią kritiką ir verslininkų prašymus, nutarta ją pakeisti.

 

„Kavinėse ir restoranuose taikoma triguba kontrolė, užtikrinanti, kad alkoholis nebūtų parduotas nepilnamečiams. Tad reikėjo pripažinti, jog pirmajai mokslo metų dienai pritaikyta nuostata buvo nereikalinga”, – sako A.Matulas.

 

Įstatymo pataisą, draudžiančią bet kokią prekybą alkoholiniais gėrimais rugsėjo 1 d., 2006 m. rudenį pateikė tuomečiai Seimo nariai socialdemokratai Edvardas Žakaris ir Birutė Vėsaitė. Seimui patvirtinus Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, rugsėjo 1-oji buvo paskelbta diena, kai draudžiama prekiauti alkoholiu.

 

www.atn.lt