Dviračiu važiuokime atsakingai

 

Nuo 1819 metų birželio 26 dienos užpatentuotas, nuo 1853 metų išrastas su pedalais ir nuo 1867 metų pradėjo masiškai gaminti Prancūzijoje DVIRATIS – dviratė bemotorė, aplinką tausojanti transporto priemonė, naudojama pramogai, susisiekimui, laisvalaikio praleidimui, turizmui, sportavimui, varžyboms.

 

Mūsų šalyje tai labai populiari transporto priemonė dėl savo pigumo (lyginant su motorinėmis), praktiškumo, tinkamumo perpildytoms miesto gatvėms, valdžios skatinimo. Jei nėra įkalnės ir kelio danga pakankamai kieta, šiuolaikiniu dviračiu nesunku kelias valandas važiuoti apie 17-23 km/val. greičiu. Nuo kalno neretai įsibėgėjama ir daugiau. Šie greičiai pakankamai dideli, todėl šiuo metu neretai dėvimas specialus dviratininko šalmas.

 

Dviratininkų saugus eismas – policijos rūpestis

Dažniausiai dviratininko veiksmuose pasitaikantis Kelių eismo taisyklėse ir LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatytų reikalavimų nesilaikymas – dviračio vairavimas esant neblaiviam, šį šiurkštų, didžiausią grėsmę eismo saugumui keliantį pažeidimą padaro kas antras policijos pareigūno sustabdytas dviračio vairuotojas, taip pat dviratininkai labai vangiai tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui dėvi šviesą atspindinčią liemenę ar būna prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegę šviesą atspindinčius elementus.

 

Siekiant išvengti skaudžių nelaimių keliuose būtinas visų eismo dalyvių nepriekaištingas Kelių eismo taisyklėse ir LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme keliamų reikalavimų laikymasis bei atsakingas ir drausmingas elgesys keliuose.

 

Pagrindiniai reikalavimai dviračių vairuotojams:

Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas;

 

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę šalmą. Kitiems vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus šalmą;

 

Dviračių taku dviračio vairuotojas privalo važiuoti kuo arčiau tako (jiems skirtos tako dalies) dešiniojo krašto. Jeigu pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtame take ar šaligatvyje važiuojamosios dalies ženklinimo linijomis (baltu dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Dviračių vairuotojai privalo nekelti pavojaus pėstiesiems.

 

Dviračių vairuotojams draudžiama:

 

važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai;

važiuoti automagistralėmis ir greitkeliais;

važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo;

vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;

vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams;

būti velkamiems kitų transporto priemonių;

vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas;

važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

 

www.infomazeikiai.lt

 

www.infomazeikiai.lt