Jaunasis programišius susišlavė pirmąjį savo milijoną

 

Praėjusią savaitę plačiai per šalį nuskambėjusi žinia apie programišių, kuris sugebėjo pasisavinti apie 1 mln. litų, nepatvirtintais duomenimis yra kilęs iš Mažeikių. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimai nelegalaus kompiuterinių programų platinimo ir pinigų plovimo. Dėl šių nusikalstamų veikų įtarimai pareikšti 1979 metų  Dariui Lukšui, kuris suimtas dviem mėnesiams.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad D.Lukšas 2006-2009 metais kompiuterine technika pašalinęs legalios programinės įrangos techninės apsaugos priemones, neteisėtai parduodavo įvairių šalių piliečiams bei įmonėms šių programų naudojimo kodus.

D.Lukšas darbavosi su užsakovais ne iš vienos šalies. Nustatyta, kad tarp nukentėjusiųjų nuo D.Lukšo nusikalstamos veiklos gali būti viena JAV bendrovė, todėl FNTT pareigūnai tirdami nusikaltimą bendradarbiavo su JAV Federaliniu tyrimų biuru. Neatmetama galimybė, kad tęsiant ikiteisminį tyrimą išaiškės daugiau apgautų įmonių ir iš kitų pasaulio šalių.

Manoma, kad dėl jaunuolio nusikalstamos veiklos užsienio bendrovės, oficialiai gaminančios ir parduodančios kompiuterių programas, galėjo patirti daugiau kaip 35 mln. litų nuostolių.

 

www.infomazeikiai.lt