Įmoka "Sodrai" didės bent dviem procentais

Valstietis.lt

 

„Sodros” įmoka bus didinama ne daugiau kaip 2 procentiniais punktais, toliau bus svarstomos pelno mokesčio mažinimo iki 15 proc. galimybės, nekilnojamojo turto mokestis gyventojams bus įvedamas pamažu. Tokie esminiai susitarimai pasiekti tarp Vyriausybės ir asocijuotų verslo struktūrų, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

 

Sutarta, kad įmokos „Sodrai” didinimo naštą solidariai pasidalys darbdavys ir darbuotojas, be to, sutarta svarstyti įmokų „lubų” klausimą.

Derybose su profesinėmis sąjungomis buvo sutarta įmokų „Sodrai” tarifą didinti 3 punktais, iš jų 1 punktu daugiau mokėtų apdraustasis, o 2 punktais – darbdavys.

 

„Solidarumas ir susitelkimas visų visuomenės grupių šiuo laikotarpiu yra ypatingai svarbus ir reikšmingas. Derybos vyksta pakankamai sklandžiai, nes visos pusės – tiek profesinės sąjungos, tiek darbdaviai, tiek Vyriausybė – supranta, jog turi daryti tam tikras nuolaidas ir siekti kompromisų”, – sakė premjeras Andrius Kubilius.

 

Pasak pranešimo, Vyriausybės ir verslo atstovai priėjo bendros nuomonės, kad numatomas pridėtinės vertės mokesčio didinimas iki 21 proc. verslui būtų mažiausiai skausmingas mokestinis sprendimas.

 

Vyriausybė siekia supratimo ir sutarimo su profesinėmis sąjungomis, socialinėmis grupėmis, verslo organizacijomis, partijomis, kaip įveikti sunkmetį, solidariai sumažinti valstybės išlaidas. Visi susitarimai bus apjungti į Nacionalinį susitarimą, kurį tikimasi pasirašyti artimiausiu metu, o jis įsigaliotų spalio mėnesį.

 

www.valstietis.lt