A.Kubilius tikisi, kad išsišokėliai ateis į protą

ATN.LT

 

 

 

Valdančiajai koalicijai ketvirtadienį pakaks balsų priimti patikslinto biudžeto projektą, teigia paskirtasis Premjeras Andrius Kubilius. Kaip trečiadienį po pusryčių su koalicijos partneriais sakė A.Kubilius, jis rimtai nevertinąs Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos, kuriai vadovauja Laimontas Dinius, grasinimų trauktis iš valdančiosios koalicijos. Paskirtojo Premjero teigimu, „tai – nenurimusių emocijų būsena”.

 

„Nevertinu tų žodžių kaip absoliučių galutinių žodžių. Matome jausmų, minčių raidą ir keitimąsi per šias dienas. Galiu pasakyti, kad suprantu sudėtingą situaciją. Pats pamenu, kai 1990-aisiais mūsų partija buvo krizinėje situacijoje, kai Gedimino Vagnoriaus grupė išeidinėjo iš partijos. Tuomet mes irgi iš vakaro pasakydavome vieną, iš ryto – visiškai ką nors priešingo, kol galų gale radome savyje jėgų ir suvokėme atsakomybę prieš rinkėjus ir pradėjome daryti reikalingus sprendimus. Manau, kad ir čia panašiai gali klostytis situacija”, – kalbėjo paskirtasis Ministras Pirmininkas.

 

A. Kubilius patikino, kad Permainų koalicija iki rudens tikrai išliks. Anot jo, trečiadienį su koalicijos partneriais apie postų pasidalijimą nebuvo kalbėta, tačiau rugsėjį bus peržiūrima koalicijos sutartis, nes, „pasikeitus koalicijos viduje politinei situacijai, bandyti neatsižvelgti į tai pačioje koalicijos sutartyje būtų didžiulė klaida”.

 

Pasak paskirtojo Vyriausybės vadovo, ketvirtadienį Seime pavyks priimti patikslinto biudžeto projektą.

„Esu įsitikinęs, kad sveiko proto Seime yra ne tik valdančiojoje koalicijoje, bet yra ir kitose partijose. Sprendimai, kuriuos darome, iš tikrųjų yra absoliučiai pagrįsti ir tą parodo ir socialinių partnerių supratimas. Mes darome dabar tik tris pagrindinius veiksmus: PVM padidinimas 2 proc., atlyginimų mažinimas valstybės tarnyboje vidutiniškai 10 proc. ir motinystės išmokų peržiūra. (…) Biudžete daugiau nieko nėra daroma. Tai tikrai nežinau, kodėl šitiems sprendimams turėtų nepritarti Seimas, kodėl tam turėtų priešintis parlamentinė opozicija. Nes, jeigu yra priešinamasi tokiems sprendimams, tai gali jau peraugti iš parlamentinės opozicijos į opoziciją Lietuvos reikalui”, – apibendrino A. Kubilius.

 

ELTA primena, kad Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcija nepritaria Seime svarstomam biudžeto projektui ir kalba apie galimą pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos. Apie tokį frakcijos apsisprendimą antradienį po TPP frakcijos posėdžio sakė frakcijos seniūnas L. Dinius.

 

Kaip jau skelbta, praėjusį trečiadienį Seime įkurta nauja – Ąžuolo – frakcija, į kurią susibūrė narystę Seimo TPP frakcijoje sustabdę parlamentarai. Frakcijos seniūne tapo Arūnė Stirblytė, pavaduotoju – Antanas Nedzinskas.

 

Naujosios frakcijos nariais tapo TPP partijos lyderio Arūno Valinsko šalininkai – Vincas Babilius, Dainius Budrys, A. Stirblytė, Inga Valinskienė, A. Nedzinskas, Asta Baukutė, liberalcentristus palikęs Valdemaras Valkiūnas, kuris vėliau atsiribojo nuo Ąžuolo frakcijos.

TPP skilo dėl vidinių nesutarimų.

 

www.atn.lt