"Bliuzo naktys 2009" šėlsmas ir įspūdžiai

 

 

 

Giliausias bliuzo muzikos tradicijas Lietuvoje turintis festivalis “Bliuzo naktys 2009″ ką tik, liepos 10-11 dienomis, nugriaudėjo Lūksto ežero pakrantėje šalia Varnių. Ištikimą publiką subrandinęs renginys pritraukė ne tik dėl bliuzo žvaigždžių plejados, zaideko stiliaus premjeros, bet ir patraukliausiomis šios vasaros festivalių bilietų kainomis: ekonominio sunkmečio metu, bliuzo gerbėjai į koncertus pateko už 50-60 Lt (pernai teko pakloti iki 70 Lt).

 

Festivalio teritorijoje įvyko gana teigiamos permainos. Nebeleidžiama automobiliams įvažiuoti greta scenos ir terlioti purvais šokių aikštelę. Nepaisant to, kad tai sukėlė nepatogumų poilsiautojams dėl tolimo automobilio-palapinės atstumo, tarp mano draugų ši naujovė sutikta sveikintinai.

 

Sporto sektoriuje taip pat debiutavo krepšinio turnyras trys prieš tris, kuris papildė paplūdimio tinklinio ir futbolo žaidimus. Varžybų nugalėtojai apdovanoti, pagerbti scenoje.

 

Pirmąjį vakarinį koncertą bliuzo gerbėjus tradiciškai kvietė “The Road Band” festivalio himnas ir jau grojant pirmiesiems bliuzmeikeriams “L.R. Phoenix & Mr. Mo’Hell” auditorija tapo užpildyta. Publika plojimais sutiko į sceną atvestą festivalio simbolį šunelį Bliuzą, o muzikantai vienas po kito apšildė publiką prieš vakaro “vinies” svečių JAV “Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers” pasirodymą.

Juodaodžio Dwayne Rubin suburtas kolektyvas pristatytas kaip laukiamiausia grupė, o šį statusą kuo puikiausiai atitiko. Bliuzą ši grupę atliko ne tik “apsiginklavusi” pagrindiniu Rubin’o akordeonu, tačiau ir skalbimo lenta, valdoma kolegos, kuris, pasak šokių aikštelės šūksnių, priminė vieną iš serialo “Kalėjimo bėgliai” aktorių. Abu grupės lyderiai virtuoziškai audrino publiką, ne kartą išėję į pašėlusią minią teatrališkai taškydami prakaito prisunktą rankšluostį.

 

Antrąją festivalio dieną išalkusius svečius tradicine “bliuzasriube” vaišino organizatoriai. Prie lauke verdamos žuvienės nusidriekė iki šimto žmonių eilės, o kiti netgi nepasisotino ir vienu sykiu.

 

Pagrindinėje scenoje vyko ir lietuviško bliuzo popietė, kurioje pasirodymus atliko seniai girdėti “Kontrabanda”, “Blues Makers”, A. Belkin ir jaunieji “Amarai”.

Teko girdėti pasakymą, kad “penktadienį prigėriau, šeštadienį nulūžau, o sekmadienį apsivėmiau” (ne aš!), kuris gana taikliai apibūdina dalies žiūrovų kelionės į Varnius tikslą.

Šeštadienio naktį paskutines jėgas iš susirinkusiųjų išsunkė rinktinis jaunųjų J. Karalystės projektas “Blues Caravan”, kuriame pasikeisdami vienas po kito gitaras čirpino jo nariai Oli Brown, Dani Wilde ir Joanne Shaw Taylor. Jie tarsi paneigė konstantą, kad grupėje visi pirmaisiais balsais groti negali, tačiau darė tai paeiliui.