Lietuvoje slapčia sumažinta bazinė mėnesio alga

Alfa.lt

 

Vyriausybė paslapčia priėmė sprendimą mažinti bazinę mėnesinę algą iki 115 litų. Šis sprendimas, sugrąžinantis bazinę mėnesio algą į 2007 metų lygį, turės įtakos 200 tūkst. šalies gyventojų, rašo dienraščiai „Vilniaus diena“ ir „Kauno diena“. Anot laikraščių, Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė ne pasiūlė sumažinti bazinę algą, o ją sumažino.

Birželio 17 dieną Rimanto Dagio vadovaujamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas nutarimas buvo priimtas ir įsigaliojo prieš keletą dienų. Teigiama, kad apie šį nutarimą nežinojo net įtakingi Finansų ministerijos tarnautojai.

„Vyriausybė tęsia tai, ką darė ir anksčiau. Jie mano, kad yra patys geriausi, patys protingiausi, ir nebūtina su kuo nors diskutuoti. Niekas su mumis dėl šito nešnekėjo. Tai buvo vienašališkai priimtas sprendimas“, – sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas.

Pasak jo, privataus sektoriaus darbuotojai taip pat neturėtų jaustis saugūs, nes sumažinus algas valstybiniame sektoriuje, paprastai tą patį netrukus padaro ir privačios bendrovės. Protestuodama prieš šį sprendimą, konfederacija ketvirtadienį pradės bado akciją, kurią tęs tol, „kol Vyriausybė atšauks vienašališkus ir neapgalvotus sprendimus“.