"Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu lieka G.Krapikas

Krepšinis.net

 

Prie ŪBIG valdomo Kauno „Žalgirio“ komandos vairo ir toliau stovės vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas. Klubas dar metams pratęsė sutartį su netrukus 48-ąjį gimtadienį švęsiančiu krepšinio specialistu. G.Krapikas „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu tapo pačiu sunkiausiu klubui metu, kai turėjo atlaikyti permainas komandos sudėtyje ir nuolatinį spaudimą dėl viso klubo ateities.

 

„Praėjusį sezoną Gintarui teko tikrai nelengva dalia. Jis turėjo dirbti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ypatingai daug pastangų turėjo įdėti darbui rūbinėje. Galime pripažinti, kad žaidėjų likimas komandoje iki sezono pabaigos buvo didele dalimi G.Krapiko nuopelnas. Dabar stabilizavusis padėčiai, treneris galės koncentruotis vien į savo tiesioginį darbą ir vesti komandą į pergales“, – sakė „Žalgirio“ klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

 

Kiek pagalbininkų turės vyr. treneris kol kas nėra aišku. „Komandoje turėsime perspektyvaus jaunimo, su kuriuo reikės daug dirbti, todėl svarstome galimybę turėti ne vieną, bet du asistentus. Darius Maskoliūnas yra vienas kandidatų būti trenerių štabe“, – atskleidė P.Motiejūnas.

 

Šią savaitę G.Krapikas dalyvaus Eurolygos organizuojamoje trenerių klinikoje. Barselonoje vyksiančiuose užsiėmimuose paskaitas skaitys Europos krepšinio profesoriai Ettore Messina ir Aito Garcia Renesesas. Vėliau G.Krapikas pratęs savo atostogas Vokietijoje, kur gyvena trenerio šeima. Į Lietuvą „Žalgirio“ strategas grįš liepos antroje pusėje ir pradės rikiuoti komandos pasiruošimo naujajam sezonui planą.

 

Kauno „Žalgirio“ žaidimui ir toliau diriguosiantis G.Krapikas komandoje su pertraukomis praleido daugiau nei 16 metų. Jis 1980 m. „Žalgiryje“ pradėjo krepšininko karjerą, o 1990 m., Lietuvai atgavus nepriklausomybę, išvyko rungtyniauti į užsienį.

 

Į Kauną G.Krapikas grįžo 2000 m. kaip trenerio asistentas ir juo išbuvo iki 2006 m. kovo mėnesio. Vėliau G.Krapiko karjera pasuko į Rusiją, kur 2006/08 m. sezonuose jis dirbo Kazanės „Uniks“ klube. 2002-2006 m. žalgirietis buvo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabo narys. Praėjusią vasarą 47-erių strategas grįžo į „Žalgirį“ ir nuo spalio mėnesio dirba vyriausiuoju treneriu.