Siūloma įvesti privalomus rinkimus

VTV.LT

 

Naujoji sąjunga (socialliberalai) siūlo Seimui įstatymo projektą dėl privalomo piliečių dalyvavimo rinkimuose. „Vis mažėjantis rinkėjų aktyvumas gali privesti prie visiško demokratijos žlugimo. Po paskutiniųjų rinkimų nesunku įsivaizduoti situaciją, kai gerai organizuota ir finansiškai stipri tam tikram visuomenės sluoksniui ar šalies regionui atstovaujanti organizacija nugali rinkimuose.

Kelios dešimtys tūkstančių piliečių primeta savo valią 3 milijonams. Demokratiniu būdu – į nedemokratinę valstybę, paslėptos diktatūros link. Ar tokios valstybės reikia?“, – klausia Naujosios sąjungos pirmininkas Artūras Paulauskas.A.Paulausko manymu, pilietiškai nusiteikę visuomenės atstovai, išanalizavę paskutiniųjų rinkimų rezultatus, suvokia Lietuvos demokratijai gresiančius pavojus.

 

Artimiausiu metu Seimui siūlysianti įstatymo projektą Naujoji sąjunga įsitikinusi, kad prievolė balsuoti rinkimuose – pati mažiausia prievolė demokratinėje valstybėje, kurioje žmonių valdžia reiškia daugumos, o ne mažumos valią ir yra paremta ne tik teisėmis ir laisvėmis, bet ir pareigos vykdymu.

 

„Privalomas balsavimas yra kai kuriose Europos Sąjungos, pasaulio valstybėse. Daugumoje iš jų yra numatytos sankcijos piliečiams, kurie nedalyvauja rinkimuose: nuo kelių ar kelių šimtų litų baudų iki tam tikrų teisų apribojimo naudotis valstybės paslaugomis, dirbti valstybės tarnyboje. Įstatymo projekte mes taip pat numatysime sankcijas. Žinoma, jų dydis ir pobūdis – ne tik partijų ir politikų, bet ir visos visuomenės diskusijų reikalas“, – teigia A.Paulauskas.