AB „Mažeikių nafta" Prezidentas dalyvavo vandenilio gamybos įrenginio atidarymo ceremonijoje

 

Antradienis, birželio 16 d. (Mažeikių r.). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus apsilankė naftos perdirbimo ir transportavimo įmonėje AB „Mažeikių nafta” ir dalyvavo vandenilio gamybos įrenginio atidarymo ceremonijoje. Gamykloje Prezidentas susitiko su įmonės vadovais ir darbuotojais, kalbėjosi apie bendrovės veiklos reorganizavimą, apžiūrėjo, kaip veikia nauji modernūs naftos perdirbimo įrenginiai. Kreipdamasis į įmonės vadovybę ir darbuotojus, Prezidentas pabrėžė, kad sunkmetis neturi stabdyti gerovės plėtros.

 

„Įmonės modernizavimas yra geriausias pavyzdys, kaip galima eiti pirmyn nepaisant dabarties problemų. Lietuvos pajėgumas konkuruoti Europos Sąjungos rinkose yra atsakymas tiems, kurie labiau yra linkę skųstis, o ne dirbti. Nesustokite ir ateityje”, – sakė valstybės vadovas, atkreipęs dėmesį, kad AB „Mažeikių nafta” daro nemažai įtakos šalies ekonomikai.

 

2008 metais bendrovės pardavimai buvo didžiausi Lietuvoje, o pati įmonė – didžiausia eksportuotoja mūsų šalyje, beveik 80% savo produkcijos parduodanti užsienyje. AB „Mažeikių nafta” yra didžiausia mokesčių mokėtoja Lietuvoje (2008 m. į valstybės biudžetą sumokėjo 1,6 mlrd. litų) ir viena iš daugiausiai darbuotojų turinčių šalies įmonių (2008 metų pabaigoje bendrovėje dirbo 3 320 darbuotojų).

 

Gamykloje Prezidentas susipažino su naujojo vandenilio gamybos įrenginio privalumais bei veikimo principais. Šiame moderniame vandenilio gamybos įrenginyje bus gaminamas vandenilis, reikalingas mažasieriam kurui gaminti. Įrenginyje sumontuotos pažangiausios technologijos ir saugumo standartai.
„Mane, kaip aplinkosaugininką, itin džiugina žinia, kad plečiama švarių, aplinką neteršiančių degalų gamyba”, – sakė Prezidentas V. Adamkus, palankiai vertindamas įmonės požiūrį į aplinkosaugą, už kurį bendrovei šiandien yra suteiktas vadybos kokybės sertifikatas ISO 9001.

 

Baigęs vizitą naftos perdirbimo gamykloje Prezidentas V. Adamkus išvyko į Žemaičių Kalvariją, kur pradės pažintį su programa „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė 2009″.

 

www.infomazeikiai.lt