Mažeikiuose – šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Sielos

VTV.LT

 2002 metais Plungėje inicijuotas ir jau septynis didžiuosius Lietuvos miestus aplankęs šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ vėl grįžta į Žemaitiją, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba. Lapkričio 21 dieną džiaugsmo kupinas krikščioniškas jaunimas iš visos Lietuvos susitiks prasmingai kartu praleisti laiko Mažeikiuose ir vienas su kitu pasidalyti savo patirtimi bei kūrybos vaisiais.  

 

 

 

„Jubiliejiniais Evangelijos žinios metais norime pradžiuginti festivalio žiūrovus naujomis idėjomis“, – sako VIII šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalio „Sielos 2009“ organizatorius, Gerosios Naujienos centro direktorius Remigijus Jucevičius. Šiais metais pirmą kartą programa įvyks net keliose konceptualiose erdvėse.

 

Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje bus surengtas kamerinis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos koncertas, o Mažeikių kultūros centre galės atsiskleisti įvairių jaunatviškų stilių muziką atliekantys kūrėjai. „Nuoširdžiai norime, kad tradicinis festivalis „Sielos“ taptų šeimos švente, todėl raginame drauge su savo vaikais atvykti netgi trankesnės muzikos nemėgstančius tėvelius.

 

Būtent jiems naujai pastatytoje Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje rengiamas jaukus kamerinis koncertas, kuriame pasirodys gospel choras „Sounds in G“, gerai krikščioniškoje scenoje žinomi atlikėjai Juras Grincevičius, Arnoldas Jalianiauskas, Raimonda Kirijanovienė ir Angelė Joknytė, specialiai festivaliui akustinę programą ruošiantis vilniečių kolektyvas „Gyvai“ bei pirmą kartą festivalyje dalyvaujanti dainininkė Justina Arutiunian su grupe, kuri atliks senovines armėniškas giesmes“, – džiaugsmingai dalinasi R. Jucevičius.

 

Mažeikių kultūros centre pasirodys festivalio senbuviai Benas ir „Quest Rising“, grupės „Apaštalai“, „Tèšla“, „Aukštyn Bures“, „Via Massive“, „Accidentally in Love“, „Stay Alive“, „T-Buck“, Marija Kamarauskaitė bei festivalio naujokai „Metanoia“, „Sumthin’ like that“, „A.R.T.“, „Reign Of Light“, „Sis“, „Tas Kelias“, „Olego sūnus“, „Bifurkacija“, „Jeane d‘Arc“ ir atlikėja Aistė Abromaitytė.

 

Šiuolaikinė krikščioniška muzika Lietuvoje gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį, tačiau jaunam kuriančiam krikščioniui vis dar sudėtinga pristatyti savo kūrybą. Populiariosios muzikos rinka yra užversta abejotinas vertybes skelbiančiais kūriniais, Lietuvoje vis dar nėra profesionalios visoje šalyje girdimos krikščioniškos muzikos radijo stoties, o pavienių jaunimui skirtų krikščioniškų radijo laidų neužtenka, kad muzikos rinkoje įvyktų dvasinis proveržis.

 

Šiandien Lietuvoje yra tikrai nemažai įdomių krikščioniškos muzikos kūrėjų, kurie su meile atlieka įvairių stilių muziką ir kasmet tobulėja. Jie dainuoja iš pačių širdies gelmių ir kalba apie kitokį – pilnavertį ir prasmingą – gyvenimą. Ši perspektyvi Lietuvos talentingų kūrėjų bendruomenė yra atsvara pornografijos, narkotikų, agresijos ir materializmo kultūrai. Deja, dažnai jie lieka neišgirsti ir neįvertinti.

 

Būtent todėl šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis „Sielos“ nori kuo garsiau pasakyti Dievo apdovanotiems žmonėms: „Nebijokite būti tuo, kuo esate! Nebijokite kalbėti apie tai, kuo tikite! Jūsų atliekama muzika ir žodžiai liečia kiekvieno žmogaus širdį, nes jūsų nuoširdi kūryba atspindi tikrąsias žmogaus gyvenimo vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę!“

 

Kasmet vis kitą Lietuvos miestą aplankančio festivalio tikslas – padrąsinti jaunus krikščionis be baimės skelbti bendraamžiams amžinąsias vertybes ir uždegti Lietuvos jaunimą kasdien gyventi dorą, pilną meilės Dievui, artimui ir Tėvynei gyvenimą. Ilgametė patirtis patvirtina, jog šis tęstinis krikščioniškos kultūros projektas stiprina ekumeninį katalikų, protestantų ir kitų krikščioniškų konfesijų bei denominacijų bendravimą ir atveda į tikėjimo kelią pasiklydusias sielas. Iš atsiliepimų aišku, kad festivalis „Sielos“ gyvybiškai svarbus kiekvienam ieškančiam tiesos ir norinčiam kurti aplink save gražią, šviesią ir pilną gerumo Lietuvos ateitį.

 

Šiais metais, krikščioniškos muzikos mylėtojai įsigiję stilingas „Sielos 2009“ apyrankes galės džiaugtis nuostabiais atlikėjų pasirodymais abiejose festivalio scenose.

 

Renginio dieną apyrankės kainuos 20 Lt, o iš anksto suskubę muzikos aistruoliai mokės tik 15 Lt. Išankstiniai pardavimai vyksta internetinėje krikščioniškos muzikos parduotuvėje km.lt.